Newsroom

Newsroom / Dr Irena Ożóg wyróżniona za wybitne zasługi dla doradztwa podatkowego

Dr Irena Ożóg wyróżniona za wybitne zasługi dla doradztwa podatkowego


14.12.2016

Dr Irena Ożóg wyróżniona za wybitne zasługi dla doradztwa podatkowego

Z okazji jubileuszu 20-lecia uchwalenia ustawy o doradztwie podatkowym i 15-lecia powołania samorządu zawodowego, Krajowa Izba Doradców Podatkowych przyznała dr Irenie Ożóg, Partnerowi Zarządzającemu w naszej kancelarii honorowe wyróżnienie za wybitne zasługi i wkład w rozwój doradztwa podatkowego w Polsce, a także misję społeczną w propagowaniu wiedzy z zakresu finansów. Wręczenie wyróżnienia (przyznano je tylko jedno) odbyło się 14 grudnia podczas Wielkiej Gali w warszawskim Teatrze Kamienica.

Dr Irena Ożóg jest licencjonowanym doradcą podatkowym. W latach 1989 – 2003, jako dyrektor departamentu, a następnie wiceminister w Ministerstwie Finansów, współtworzyła i nadzorowała polski system podatkowy. Od 20 lat wykłada finanse publiczne w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Warszawskim, a także prowadzi warsztaty z praktyki podatkowej. Jest autorką dziewięciu książek i około dwustu monografii oraz artykułów poświęconych prawu finansowemu, w tym podatkowemu.

Dr Irena Ożóg ma wieloletnie doświadczenie w prawnym oraz ekonomiczno-finansowym doradztwie podatkowym. Jako ekspert współpracuje z administracją rządową i samorządową, organami władzy publicznej oraz organizacjami biznesowymi, komisjami i komitetami zajmującymi się problematyką podatkową. Prowadząc kancelarię, zawodowo doradza krajowym i zagranicznym przedsiębiorstwom, a także instytucjom finansowym. Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i najwyższych pozycji w rankingach doradców podatkowych.   

W ramach Jubileuszu Krajowa Izba Doradców Podatkowych zorganizowała w całym kraju szereg konferencji, szkoleń i pikników. Obchody zakończyły się 14 grudnia Wielką Galą w warszawskim Teatrze Kamienica, podczas której przyznano to szczególne wyróżnienie dr Irenie Ożóg.

Zawód doradcy podatkowego jest zawodem zaufania publicznego, którego zasady działania uregulowane zostały w uchwalonej przez Sejm 5 lipca 1996 r. ustawie o doradztwie podatkowym. Powstał on z potrzeby zapewnienia obywatelom ustawowych gwarancji, że osoba, z której pomocy będą korzystać w zakresie wypełniania obowiązków podatkowych posiadać będzie odpowiednią wiedzę, doświadczenie i zapewni podatnikom ochronę prawnopodatkową.