Kariera
Kariera / Junior Associate w Zespole Doradztwa Korporacyjnego

Junior Associate w Zespole Doradztwa Korporacyjnego

08.11.2018

Do naszego zespołu poszukujemy:

Zatrudniona osoba dołączy do zespołu, oferującego kompleksowe wsparcie prawne w zakresie prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i funkcjonowania spółek, prawa cywilnego i rynku papierów wartościowych.

Zakres obowiązków:

  • doradztwo przy zakładaniu spółek osobowych i kapitałowych, fundacji i stowarzyszeń, oddziałów i przedstawicielstw;
  • bieżąca obsługa korporacyjna spółek, w tym: zgromadzeń wspólników i akcjonariuszy, posiedzeń rad nadzorczych i zarządów, zmian statutów i umów spółek, regulaminów i zasad ładu korporacyjnego, zmian kapitałowych oraz obrotu udziałami i akcjami;
  • wsparcie w obsłudze procesów połączeń, podziałów lub przekształceń, a także doradztwo w zakresie likwidacji lub restrukturyzacji spółek prawa handlowego;
  • wsparcie klientów w procesach planowania i implementacji sukcesji biznesu rodzinnego;
  • doradztwo w zakresie odpowiedzialności spółki i członków jej organów;
  • sporządzanie projektów i opiniowanie umów handlowych;
  • sporządzanie opinii prawnych i memorandów;
  • badania due diligence i audyty zgodności z zasadami ładu korporacyjnego;
  • sporządzanie dokumentacji na potrzeby postępowań rejestracyjnych m.in.  przed Krajowym Rejestrem Sądowym,  Rejestrem Zastawów, organami administracji publicznej.

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia prawniczego; aplikacja radcowska lub adwokacka będzie dodatkowym atutem;
  • minimum 1-2 - letniego doświadczenia zawodowego w bieżącej obsłudze spółek prawa handlowego;
  • doświadczenie w procesach restrukturyzacyjnych z udziałem spółek prawa handlowego (połączenie, przekształcenie, likwidacja, umorzenie udziałów/akcji), funduszy inwestycyjnych zamkniętych, spółek zagranicznych;
  • doświadczenia w sporządzaniu opinii oraz przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentacji z zakresu prawa handlowego zarówno w języku polskim, jak i angielskim;
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie (prawniczy);
  • umiejętności pracy pod presją czasu;
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

Oferujemy:

  • umowę na stałą współpracę;
  • pracę w zgranym, kilkuosobowym zespole;
  • możliwość pracy nad ciekawymi i interdyscyplinarnymi projektami;
  • możliwość współpracy z największymi firmami z różnych branż gospodarki;
  • możliwość samorealizacji;
  • szansę na dalszy rozwój zawodowy;
  • przyjazną atmosferę pracy, zagraniczne wyjazdy integracyjne, spotkania okolicznościowe, program mentoringowy;
  • atrakcyjny pakiet socjalny a w nim m.in. prywatna opieka medyczna, karta multisport, dofinansowanie nauki języka angielskiego z native speakerem;
  • dogodną lokalizację w centrum Warszawy (pomiędzy liniami metra: M1 stacja Świętokrzyska i M2 stacja Rondo Daszyńskiego, bezpośrednie sąsiedztwo linii tramwajowych, autobusowych, stacji PKP i Dworca Centralnego)szansę na dalszy rozwój zawodowy.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie CV za pomocą przycisku aplikowania.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.)”

Sprawdź czym zajmuje się nasz zespół