O nas
O nas / Nasz zespół / Maciej Hawliczek

ASSOCIATES


Maciej  Hawliczek

Maciej Hawliczek

Associate

Radca prawny. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w kancelariach prawniczych obsługujących polskich i zagranicznych przedsiębiorców. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, prawie gospodarczym, prawie handlowym oraz prawie procesowym. Z sukcesem samodzielnie prowadził postępowania sądowe w sprawach cywilnych, gospodarczych, pracowniczych oraz postępowania sądowo-administracyjne. Reprezentował również podmioty gospodarcze w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. 

Doradzał przy tworzeniu oraz likwidacji licznych podmiotów gospodarczych. Brał udział w badaniach prawnych przedsiębiorców z licznych branż, w tym w szczególności z branży bankowej, ubezpieczeniowej, budowlanej i telekomunikacyjnej. Ma bogate doświadczenie zawodowe z zakresu prawa cywilnego,  prawa bankowego, prawa inwestycji budowlanych oraz procesowego. Przez wiele lat reprezentował przedsiębiorców w sporach gospodarczych. Tworzył i opiniował liczne umowy cywilne, w tym kontrakty w zakresie inwestycji budowlanych, telekomunikacyjnych, prawa bankowego, obrotu nieruchomościami, outsourcingu, leasingu. 

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto, ukończył aplikację komorniczą w Izbie Komorniczej w Lublinie oraz aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach.  Odbył kurs na członka rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa prowadzony przez Ministra Skarbu Państwa i został wpisany do rejestru kandydatów na członka rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa.