O nas
O nas / Nasz zespół / Maciej Rakowski

ASSOCIATES


Maciej Rakowski

Maciej Rakowski

Associate

Associate w Praktyce Fuzji i Przejęć (M&A). W ramach swojej praktyki skupia się na prawie umów, ze szczególnym uwzględnieniem fuzji i przejęć, prawie korporacyjnym, procesach transformacyjnych spółek oraz na bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych.

Uczestniczył w tworzeniu podmiotów gospodarczych i struktur kapitałowych, transakcjach nabywania spółek i przedsiębiorstw oraz w podziałach spółek i ich przekształceniach, m.in. z branży energetycznej, spożywczej, budowlanej, tytoniowej, medycznej oraz świadczenia usług dla firm transportowych.

Doradzał w procesach due diligence podmiotów gospodarczych z branży nieruchomości i przemysłu spożywczego. W swojej praktyce zajmował się także postępowaniami sądowymi, w szczególności budowlanymi. Sporządził wiele opinii z zakresu prawa nieruchomości, ochrony środowiska oraz własności intelektualnej. Posiada również doświadczenie w zakresie tworzenia i obsługi alternatywnych funduszy inwestycyjnych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego (Levin College of Law, University of Florida). W 2018 r. zdał egzamin adwokacki.