O nas
O nas / Nasz zespół / Bartłomiej Biały

Liderzy Praktyk


Bartłomiej Biały

Bartłomiej Biały

Lider Praktyki Podatków Transakcyjnych

Radca prawny z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze doradztwa podatkowego.

Specjalizuje się w zakresie podatkowego doradztwa transakcyjnego, projektach reorganizacyjnych, międzynarodowym prawie podatkowym oraz doradztwie podatkowym
na rzecz inwestorów prywatnych (HNWI). Doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz cywilnego zdobył prowadząc szereg projektów podatkowych M&A i z sukcesem zakończonych reorganizacji korporacyjnych - doradzając podmiotom krajowym, międzynarodowym funduszom inwestycyjnym oraz inwestorom branżowym.

Reprezentuje interesy klientów w ramach prac nad podatkowymi aspektami dokumentacji transakcyjnej oraz w toku negocjacji handlowych i biznesowych. Doradza także w bieżących sprawach podatkowych z zakresu podatków dochodowych, kapitałowych i międzynarodowego prawa podatkowego. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi.

Bierze udział w wielu konferencjach poświęconych problematyce prawa podatkowego, zarówno jako uczestnik, jak i prelegent.

Jest finalistą konkursu „Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2018” organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną. Przez ostatnie 4 lata, doświadczenie zawodowe zdobywał w zespole podatkowym w jednej z warszawskich renomowanych kancelarii na stanowisku Senior Associate.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Kontakt

Bartłomiej Biały

Lider Praktyki Podatków Transakcyjnych

E: b.bialy@ozogtomczykowski.pl

T: +48 22 480 81 00