O nas
O nas / Nasz zespół / Karol Sowa

Liderzy Praktyk


Karol Sowa

Karol Sowa

Lider Praktyki Fuzji i Przejęć

Lider Praktyki Fuzji i Przejęć (M&A). Adwokat. Specjalista w dziedzinie prawa handlowego i cywilnego. W latach 2007 – 2016 był członkiem działu fuzji i przejęć międzynarodowej kancelarii, zajmującej czołową pozycję w fuzjach i przejęciach oraz rynkach kapitałowych w Polsce.

Brał udział w wielu złożonych  transakcjach liczonych w setkach milionów złotych. Posiada doświadczenie z zakresu: transakcji nabywania i zbywania spółek oraz przedsiębiorstw, w tym spółek publicznych, umów restrukturyzacyjnych, umów inwestycyjnych, umów joint venture. Reprezentował zarówno zagraniczne fundusze inwestycyjne jak i krajowych przedsiębiorców dokonujących akwizycji lub zbywających swoje przedsiębiorstwa na rzecz inwestorów finansowych lub branżowych. Ma doświadczenie w prowadzeniu transakcji w branży modowej, rozrywkowej, FMCG, farmaceutycznej, dystrybucyjnej, budowlanej i nieruchomościowej. Posiada także doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów notowanych na GPW w tym, w szczególności, w zakresie obowiązków informacyjnych spółek publicznych oraz akcjonariuszy spółek publicznych.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego (Levin College of Law, University of Florida). Członek Rady Nadzorczej Kredyt Inkaso S.A.

Kontakt

Karol Sowa

Lider Praktyki Fuzji i Przejęć

E: k.sowa@ozogtomczykowski.pl

T: +48 22 480 81 00