O nas
O nas / Nasz zespół / Michał Mieszkiełło

Liderzy Praktyk


Michał  Mieszkiełło

Michał Mieszkiełło

Lider Praktyki Doradztwa Korporacyjnego

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach prawa cywilnego, prawa spółek i rynku kapitałowego. 

Prowadzi na rzecz krajowych i zagranicznych klientów bieżącą obsługę prawną i doradztwo w kwestiach korporacyjnych, jak również doradza przy prowadzonych przez te podmioty transakcjach. Świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie zmian kapitałowych i relacji właścicielskich, procesów inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych, a także planowania podatkowego - włączając w to inkorporację i zarządzanie międzynarodowymi strukturami holdingowymi.

Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych firmach consultingowych oraz w wiodących polskich kancelariach prawnych. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze podmiotów notowanych na rynkach regulowanych oraz doradza ich akcjonariuszom w zakresie obowiązków informacyjnych i komunikacji z rynkiem. Uczestniczył w procesach emisji akcji i dopuszczenia ich do obrotu na rynkach regulowanych. Wielokrotnie negocjował i nadzorował transakcje związane z nabywaniem znacznych pakietów akcji spółek publicznych, w tym związanych z ogłoszeniem wezwania do zapisu na sprzedaż lub zamianę akcji. Posiada szerokie doświadczenie w obsłudze przedsiębiorców m.in. z sektora IT, dostawców mediów elektronicznych, e-commerce, nadawców mediów publicznych, a także doradzał klientom z branży deweloperskiej, logistycznej, producentów żywności czy suplementów diety. W swojej praktyce zajmuje się również sprawami związanymi z obsługą firm rodzinnych i kwestiami sukcesyjnymi.

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz studiów podyplomowych w Centre for the Study of English and European Law prowadzonym przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z University of Cambridge.

Kontakt

Michał Mieszkiełło

Lider Praktyki Doradztwa Korporacyjnego

E: m.mieszkiello@ozogtomczykowski.pl

T: + 48 22 480 81 00