O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Będzie zmiana sposobu opodatkowania przychodów z programów motywacyjnych

Będzie zmiana sposobu opodatkowania przychodów z programów motywacyjnych


9 sierpnia 2017 |

W dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita ukazał się artykuł Aleksandra Dyla Junior Associate w Zespole PIT i ZUS, pt. "Będzie zmiana sposobu opodatkowania przychodów z programów motywacyjnych".

"Tylko spółki akcyjne, które bezpośrednio zatrudniają osoby uprawnione, mogłyby tworzyć programy motywacyjne korzystające z preferencyjnego opodatkowania – przekonuje ekspert.

Projekt zmian m.in. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, opublikowany 12 lipca 2017 r., dotyczy m.in. sposobu opodatkowania przychodów uzyskiwanych w ramach programów motywacyjnych. Trudno nie zauważyć, że proponowane przepisy są odpowiedzią na pytania zadawane przez podatników we wnioskach o interpretacje podatkowe. Wydaje się, że projektowane zmiany dzielą się na dwie grupy: te dotyczące programów motywacyjnych opartych na akcjach i te odnoszące się do programów motywacyjnych działających na podstawie instrumentów pochodnych. Powstaje pytanie, co będą oznaczały dla podatników zmiany wprowadzone w obecnym kształcie."

Cały artykuł dostępny jest na stronie RP.pl

 

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.