O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Czy trzeba przekazać kserokopiarkę firmową na usługi skarbówki

Czy trzeba przekazać kserokopiarkę firmową na usługi skarbówki


26 czerwca 2017 |

26 czerwca 2017 r. w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł Macieja Zborowskiego, Senior Associate w Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych pt. "Czy trzeba przekazać kserokopiarkę firmową na usługi skarbówki". 

"W toku kontroli fiskus nakłada na podatników obowiązek przedkładania do urzędu określonych dokumentów. Oddelegowanie pracownika i firmowych urządzeń do usług urzędników jest jednak ostatnią rzeczą, której chciałby przedsiębiorca.

Urzędnicy skarbowi bardzo często żądają od podatników dostarczania licznych dokumentów związanych z kontrolą. Adresatami tego rodzaju wezwań są jednak nie tylko kontrolowani podatnicy, ale również ich kontrahenci, do których drzwi skarbówka puka w ramach tzw. kontroli krzyżowych. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie upowszechniające się zjawisko zalewania podatników żądaniami dostarczania coraz większej liczby dokumentów w krótkim czasie. Jak w takich sytuacjach powinien się zachować podatnik? Czy urzędnicy w formułowaniu żądań nie podlegają żadnym ograniczeniom?"

Przeczytaj cały artykuł na RP.pl

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.