O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Firma rodzinna nie zakończy bytu wraz ze śmiercią właściciela gdy zmieni się prawo

Firma rodzinna nie zakończy bytu wraz ze śmiercią właściciela gdy zmieni się prawo


21 lipca 2017 |

21 lipca na portalu StrefaBiznesu.pl ukazał się artykuł Anny Turskiej, Lidera Praktyki Planowania Podatkowego, pt. "Firma rodzinna nie zakończy bytu wraz ze śmiercią właściciela gdy zmieni się prawo".  

"Nowe przepisy wprowadzają rewolucyjne zmiany – pozwalają na kontynuowanie biznesu. W szczególności na utrzymanie w mocy kontraktów cywilnoprawnych, umów o pracę, a także decyzji administracyjnych.

Opublikowany został projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Projekt, na który polscy przedsiębiorcy czekali długo. Jego celem ma być ułatwienie kontynuacji biznesu prowadzonego w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. W obecnym stanie prawnym śmierć przedsiębiorcy jest równoważna ze „śmiercią” prowadzonego przez niego przedsiębiorstwa.

Z uzasadnienia do projektu ustawy wynika, że instytucja zarządu sukcesyjnego stanowi alternatywne rozwiązanie dla tworzenia planów sukcesji, jak jest również remedium dla przypadków niepodjęcia lub niezakończenia realizacji planów sukcesyjnych przedsiębiorcy. Niekoniecznie tak jest. Dlaczego?"

Aby przeczytać cały artykuł zapraszamy na StrerfaBiznesu.pl
 

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.