O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Istotne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. Implementacja dyrektywy ATAD – dalsze uszczelnianie systemu podatkowego

Istotne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. Implementacja dyrektywy ATAD – dalsze uszczelnianie systemu podatkowego


1 lutego 2018 | Podatki

1 lutego na stronie www.een.org.pl oraz w Biuletynie Euro Info 6 (177) 2017, ukazał się artykuł Piotra Paśko, prawnika w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, pt. "Istotne zmiany w podatkach dla przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. Implementacja dyrektywy ATAD – dalsze uszczelnianie systemu podatkowego."

"27 listopada 2017 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (dalej: „ustawa”). Przewiduje ona niezmiernie istotne dla polskich przedsiębiorców zmiany – szczególnie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: „CIT”).

Ustawa aktualnie oczekuje na publikację w Dzienniku Ustaw, która zgodnie z orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego powinna nastąpić do końca listopada tego roku – tak, aby przepisy mogły wejść w życie od 1 stycznia 2018 r..."

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie www.een.org.pl.

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Planowanie podatkowe
Podatki dochodowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.