O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Konfiskata majątku za szwindle na paliwie

Konfiskata majątku za szwindle na paliwie


17 lipca 2017 |

W dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita ukazał się komentarz Jacka MatarewiczaLidera Praktyki VATAkcyzy i Ceł, do artykułu Mateusza Maja pt "Konfiskata majątku za szwindle na paliwie".

"Prokuratura po raz pierwszy zastosowała przepisy o konfiskacie rozszerzonej w sprawie o podatki. Na poczet długów zajęła udziały w spółce sprzedającej mięso.

Choć udziały w spółce produkującej wyroby mięsne formalnie nie należały do podejrzanych o oszustwa podatkowe, prokurator zabezpieczył także ten majątek na poczet grożącego przepadku i zaległych podatków. Stwierdził bowiem, że dwie inne osoby, które zapłaciły za udziały ponad 2 mln zł, były udziałowcami tylko formalnie.

Faktyczny właściciel

Faktycznie dobrze prosperującym przedsiębiorstwem zarządzali podejrzani o udział w oszustwach podatkowych na handlu olejami smarowymi, a pieniądze na zakup udziałów pochodziły właśnie z tej działalności. W ten sposób po raz pierwszy prokuratura zastosowała obowiązujące od końca kwietnia przepisy o konfiskacie rozszerzonej w sprawie o podatki."

Cały artykuł znajdą Państwo na stronie RP.pl

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.