O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Polisa ubezpieczeniowa dla pracownika w podróży służbowej. Zobacz, czy musisz odprowadzić zaliczkę na PIT

Polisa ubezpieczeniowa dla pracownika w podróży służbowej. Zobacz, czy musisz odprowadzić zaliczkę na PIT


29 maja 2017 |

29 maja na portaluFK.pl ukazał się komentarz Joanny Stolarek, Lidera Praktyki PIT i ZUS, do artykułu pt. "Polisa ubezpieczeniowa dla pracownika w podróży służbowej. Zobacz, czy musisz odprowadzić zaliczkę na PIT".

"Coraz częstsze odwoływanie się przez Wojewódzkie Sądy Administracyjne do wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sygn. akt K 7/13) zasługuje na aprobatę. Kwestią kluczową dla stwierdzenia, że po stronie pracownika powstaje przychód jest bowiem ustalenie, czy dane świadczenie jest zapewniane za jego zgodą (tj. czy korzysta on z niego w pełni dobrowolnie), czy jest ono spełniane w jego interesie oraz czy ma ono wymierną korzyść, którą można konkretnemu pracownikowi przypisać. Tylko łączne spełnienie wskazanych przesłanek pozwala na uznanie świadczeń za przychód pracownika podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a tym samym, składkom na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne."

Cały artykuł mogą Państwo przeczytać na portaluFK.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Podatki dochodowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.