O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Prawo ochronne na znak towarowy można przenieść na inną firmę

Prawo ochronne na znak towarowy można przenieść na inną firmę


1 grudnia 2018 |

7 grudnia na portalu "Prawo.pl" opublikowany został artykuł dr Anny Stasiak-Apelskiej, Lidera Praktyki Własności Intelektualnej w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, pt. "Prawo ochronne na znak towarowy można przenieść na inną firmę".

ulga B+R

"W czasach, gdy logo firmy jest warte dużo lub bardzo dużo, a renoma marki jest podstawą jej wyceny, warto rozważyć możliwość przeniesienia prawa ochronnego na znak towarowy na inną firmę. Dlaczego i jak to zrobić pisze - dr Anna Stasiak-Apelska z Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Znak towarowy, jako oznaczenie, które nadaje się do odróżnienia towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa, to wizytówka firmy. Często jest podstawą budowania wizerunki marki. Co jednak w przypadku, gdy przedsiębiorca chciałby przenieść prawo ochronne dla znaku towarowego na inny podmiot i wykorzystać renomę znaku towarowego w innej firmie? Podkreślić należy, iż przez uzyskanie prawa ochronnego nabywa się prawo wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na określonym terytorium. Przeniesienie własności znaku towarowego powoduje, że nabywca uzyskuje pełnię możliwości związanych z wykorzystywaniem znaku towarowego..."

 

ZApraszamy do lektury całego artykułu na portalu prawo.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Własność Intelektualna

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.