O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Rewolucyjne zmiany w podatkach bez uzasadnienia

Rewolucyjne zmiany w podatkach bez uzasadnienia


27 lipca 2017 |

W dzisiejszym wydaniu dziennika Rzeczpospolita ukazał się artykuł  Anny Turskiej, doradcy podatkowego, Lidera Praktyki Planowania Podatkowego oraz Piotra Paśko, Associate w zespole Planowania Podatkowego, zatytułowany "Rewolucyjne zmiany w podatkach bez uzasadnienia".

"Przygotowane przez Ministerstwo Finansów zmiany nie tyle uszczelnią system podatkowy, ile znacznie utrudnią racjonalne prowadzenie działalności gospodarczej – przekonują Anna Turska i Piotr Paśko.

Choć projekt może ulegać zmianom w toku dalszych prac legislacyjnych, proponowane przez Ministerstwo Finansów rozwiązania zdecydowanie wykraczają poza uzasadnione działania na rzecz uszczelniania systemu podatkowego. Chodzi o projekt ustawy z 6 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Przewiduje on wiele znaczących zmian – dotyczy aż 19 zagadnień i nie będzie przesadą uznanie wielu z nich za wręcz rewolucyjne."

Cały artykuł dostępny jest na rp.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Planowanie podatkowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.