O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Tax Compliance w firmie

Tax Compliance w firmie


27 czerwca 2017 |

W czerwcowym wydaniu magazynu Compliance ukazał się artykuł Joanny Stolarek, Lidera Praktyki Podatku PIT oraz Praktyki Compliance pt. "Tax Compliance w firmie".

"W literaturze dotyczącej zarządzania zgodnością trudno doszukać się rozwinięcia tematyki podatkowej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku artykułów i proponowanych szkoleń  - „bieżąca” oferta dotycząca compliance z niewiadomych względów zupełnie pomija zagadnienia związane z podatkami. Czy są one na tyle nieistotne, że mogą być całkowicie ignorowane przez compliance officera?

Officer compliance w swojej codziennej pracy zajmuje się dostosowywaniem działalności firmy do obowiązujących regulacji, tworzy mapy ryzyka dla poszczególnych obszarów działalności, opiniuje nowe produkty usługi, akceptuje materiały marketingowe, weryfikuje, czy wdrożone procedury są stosowane i nie zawierają luk. Ale to oczywiście tylko wycinek podejmowanych przez niego działań. Poza tym jeszcze przecież szkoli pracowników, komunikuje się z zarządem i wykonuje dziesiątki innych czynności."

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem!

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.