O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Upominek za 10 zł marketingu nie zbuduje

Upominek za 10 zł marketingu nie zbuduje


14 stycznia 2019 |

14 stycznia 2019 r. w Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się komentarz dr Jacka Matarewicza, Lidera Praktyki Podatku VAT, Akcyzy i Ceł, do artykułu pt. "Upominek za 10 zł marketingu nie zbuduje".

"Najmniejszych firm nie stać na wielkie akcje promocyjne, więc stawiają na prezenty. PIAP i KIG piszą do władz, że trzeba podnieść kwotę, do której podarki będą zwolnione z VAT

Przedsiębiorcy chcą, aby w definicji nieopodatkowanych upominków podwyższono ich górną wartość. Apelują o to do dwóch resortów — finansów i przedsiębiorczości. Obecnie z podatku od towarów i usług (VAT) są zwolnione prezenty o małej wartości, przekazywane nieodpłatnie na cele związane z działalnością gospodarczą podatnika. Ta mała i zarazem łączna wartość towarów sprezentowanych jednej osobie nie może w ciągu roku podatkowego przekroczyć 100 zł. Jest przy tym warunek, aby firma prowadziła ewidencję pozwalającą ustalić tożsamość obdarowanych osób. Inaczej, jeśli upominku nie ujęto w takiej dokumentacji, ulgą jest objęty przedmiot o jednostkowej cenie do 10 zł (bez podatku), przy czym jest to także limit kosztów dla prezentów wytworzonych przez darczyńcę, a nie tych nabytych..."

Zapraszamy do lektury całego artykułu na portalu pb.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Podatki pośrednie (VAT, akcyza, cło)

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.