Wydarzenia
Newsroom / Wydarzenie / Relacja ze spotkania w BCC: Uszczelnienie w VAT. Najnowsze zmiany oraz praktyka ich stosowania przez organy kontrolne

Relacja ze spotkania w BCC: Uszczelnienie w VAT. Najnowsze zmiany oraz praktyka ich stosowania przez organy kontrolne


24.09.2018

Relacja ze spotkania w BCC: Uszczelnienie w VAT. Najnowsze zmiany oraz praktyka ich stosowania przez organy kontrolne

24 września w warszawskiej siedzibie BCC odbyło się spotkanie pt.: „Uszczelnienie w VAT. Najnowsze zmiany oraz praktyka ich stosowania przez organy kontrolne”. Spotkanie prowadził dr Radosław Bulejak, radca prawny w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Uszczelnianie wpływów z podatku VAT jest celem priorytetowym dla Ministerstwa Finansów. Taka strategia administracji rządowej nakłada na wszystkich podatników szereg nowych obowiązków związanych z rozliczaniem podatku VAT. W gąszczu przepisów wielokrotnie nowelizowanych oraz rozproszonych po różnych aktach prawnych łatwo o popełnienie błędu.
Celem spotkania było zaprezentowanie w sposób przystępny i kompleksowy ostatnich zmian w VAT ze szczególnym naciskiem na praktyki organów podatkowych oraz orzecznictwa sądów administracyjnych, tak aby uczestnicy nabyli kompletną wiedzę w zakresie zmian w VAT oraz umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów podatkowych.


Uczestnicy spotkania zdobyli wiedzę oraz poznali praktyczne przykłady w zakresie stosowania przez organy podatkowe sankcji w VAT oraz mechanizmu odwrotnego obciążenia w VAT, dowiedzieli się, jakie wyzwania, zagrożenia i szanse wiążą się ze zmianami w VAT, dowiedzieli się, na co zwracają szczególną uwagę organy kontroli. Otrzymali również możliwość zadania pytań, wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami.

(Źródło: BCC)