Newsroom

Newsroom / Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?

Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?


24.03.2017

Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?

23 marca w siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?”, którego partnerem była Kancelaria Ożóg Tomczykowski.

Wojciech Kotowski, Senior Associate w Zespole  Podatku VAT podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat zmian w przepisach o VAT od 2017 roku, dotychczasową praktykę organów podatkowych i uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również uzyskali odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań.

Celem spotkania doradczego było wskazanie metod przeciwdziałania oszustwom w VAT, podejmowanym przez administrację podatkową oraz narzędziom, jakimi administracja w tym względzie dysponuje. Zmiany w przepisach o VAT w 2017 r. nie pozostają przy tym bez wpływu na sytuację i rozliczenia rzetelnych podatników. Nie bez znaczenia jest przy tym fakt reorganizacji administracji podatkowej, która pod nowym szyldem - Krajowej Administracji Skarbowej – ma na celu sprawne i rzetelne weryfikowanie rozliczeń podatnika. Celem seminarium było wskazanie ryzyk i zagrożeń w tym obszarze oraz sposobów ich zminimalizowania.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką niniejszego szkolenia serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Kontakt:

Wojciech Kotowski

Of Counsel