Newsroom

Newsroom / Nasz komentarz dot. COVID-19 uzupełnieniem publikacji "Podatki 2020"

Nasz komentarz dot. COVID-19 uzupełnieniem publikacji "Podatki 2020"


13.08.2020

Nasz komentarz dot. COVID-19 uzupełnieniem publikacji "Podatki 2020"

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że drugie wydanie publikacji "Podatki 2020" C.H. Beck zawiera specjalny komentarz ekspertów Kancelarii Ożóg Tomczykowski. Paweł Tomczykowski, dr Jacek Matarewicz, dr Radosław Bulejak oraz Bartłomiej Senderowski, na prośbę wydawnictwa, skomentowali najważniejsze zmiany wynikające z regulacji COVID-19. 

Suplement kompleksowo omawia zmiany dokonane w prawie podatkowym (m.in. w ustawie o podatku od towarów i usług, ustawie o podatku akcyzowym, ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o podatku od spadków i darowizn), które są związane z licznymi nowelizacjami wprowadzonymi w ostatnim czasie w odpowiedzi na epidemię spowodowaną COVID-19. Suplement skierowany jest do osób zajmujących się prawem podatkowym lub mających styczność z tą dziedziną prawa, ale również do wszelkich osób, które borykają się z problemem w interpretacji nowo dodanych przepisów w prawie podatkowym.

Głęboko wierzymy, że przygotowane wyjaśnienia staną się pewnego rodzaju drogowskazem dla profesjonalistów oraz przedsiębiorców poszukujących informacji na temat regulacji dotyczących podatków, wprowadzonych przez ustawodawcę w trakcie trwania stanu epidemii. 
 

Kontakt:

Paweł Tomczykowski

Partner Zarządzający, Prezes Zarządu

dr Jacek Matarewicz

Partner, Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł

dr Radosław Bulejak

Senior Associate

Bartłomiej Senderowski

Associate