Newsroom

Newsroom

TARCZA ANTYKRYZYSOWA czyli specustawa w skrócie

29.03.2020

W przypadku wniosków o udzielenie ulg w spłacie podatków w postaci odroczenia terminu płatności lub rozłożenia zapłaty na raty podatku lub zaległości podatkowej, ustawodawca zrezygnował z ustalenia opłaty prolongacyjnej (obecnie 4% kwoty podatku lub zaległości podatkowej).

Pomagamy, jesteśmy dostępni 24/7 i wciąż uznawani za najlepszych w kraju!

26.03.2020

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w Polsce zmieniła sposób funkcjonowania naszej kancelarii.

Pierwszy efekt naszych starań w zakresie zmiany prawa w związku z COVID-19!

26.03.2020

Zmodyfikowany rządowy projekt ustawy nowelizującej Tarczę Antykryzysową uwzględnia zaproponowane przez Kancelarię Ożóg Tomczykowski w ramach akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy!”

Alert Prawny: Działalność organów spółki z o. o. w czasie epidemii

24.03.2020

Działalność zarządów i rad nadzorczych Kodeks spółek handlowych nie zawiera żadnych regulacji dotyczących odbywania posiedzeń zarządów przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość (telekonferencje, videokonferencje, komunikatory typu Skype, WhatsApp czy Signal etc.) lub trybu pisemnego.

Alert podatkowy – 0% VAT na walkę z koronawirusem

23.03.2020

W dniu 12 marca 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekt mający wprowadzić stawkę 0% na towary niezbędne do walki z COVID-19.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski dołączyła do programu „Jesteśmy razem. Pomagamy”.

23.03.2020

„Jesteśmy razem. Pomagamy” to inicjatywa polskich przedsiębiorców w walce z COVID-19, będąca szybką odpowiedzią na palące potrzeby tych, którzy ratują nam zdrowie i życie

POMOCNA DŁOŃ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW czyli Program Survivalowy dla Przedsiębiorców w 7 prostych krokach

19.03.2020

Zdarzenia siły wyższej, czyli niezależne od woli stron, niedające się przewidzieć, takie jak epidemia wirusa COVID 19, negatywnie wpływają na sytuację gospodarczą wielu przedsiębiorców. Jakie środki może przedsięwziąć przedsiębiorca, aby w wyniku spadku koniunktury utrzymać się na rynku?

Rząd ogłasza zakres wsparcia w ramach tzw. "Tarczy Antykryzysowej"

18.03.2020

Szacuje się, że kryzys gospodarczy będzie silniejszy niż recesja gospodarcza z lat 2008-2009. Na walkę ze skutkami epidemii rząd planuje przeznaczyć pomoc w wysokości 220 mld zł. Planowane wsparcie podzielone zostało na 5 filarów:

Komunikat do naszych klientów, przyjaciół i partnerów biznesowych w związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie.

18.03.2020

Poniżej zamieszczamy komunikat do naszych klientów, przyjaciół i partnerów biznesowych w związku z rozwojem sytuacji epidemicznej w Polsce i na świecie.

Ministerstwo Rozwoju intensywnie pracuje nad zmianami dla przedsiębiorców w obliczu kryzysu epidemicznego

17.03.2020

Ministerstwo Rozwoju reaguje na potrzebę wprowadzenia systemowych rozwiązań mających ułatwić przedsiębiorcom przeczekanie

Uwaga: Kongres sukcesja został przełożony na późniejszy termin!

11.03.2020

Kongres sukcesja został przełożony na późniejszy termin z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Nasz ekspert komentuje stawki PIT dla blogerów

10.03.2020

Nasz ekspert, Paweł Stańczyk na łamach Rzeczpospolitej opiniuje interpretacje prawną pod tym linkiem.

Nasz ekspert Wojciech Kotowski komentuje działania fiskusa

09.03.2020

Nasz ekspert, Wojciech Kotowski na łamach portalu MarketNews24 komentuje działania fiskusa wykorzystującego ustawę o zarządzie sukcesyjnym do nakładania dodatkowych podatków.

dr Jacek Matarewicz prelegentem w II edycji Kongresu „Cyfryzacja Polskiej Gospodarki”

06.03.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasz ekspert, dr Jacek Matarewicz weźmie udział w panelu dyskusyjnym

dr Jacek Matarewicz w serwisie MarketNews24 wyjaśnia algorytm który blokuje rachunki przedsiębiorców

04.03.2020

"Rośnie liczba blokad rachunków bankowych w ramach Systemu Teleinformatycznej Izby Rozliczeniowej. Algorytm, na podstawie którego rachunki są blokowane, nie jest znany przedsiębiorcom, dlatego istnieje ryzyko nadużyć przez organy skarbowe."