Newsroom

Newsroom

W gruncie rzeczy - aktualności dla branży nieruchomości część 1

26.02.2020

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że przenoszona na kolejne okresy rozliczeniowe nadwyżka podatku naliczonego nad należnym VAT podlega ogólnym zasadom przedawnienia.

Prawo w budowie - aktualności w branży nieruchomości część 2

26.02.2020

Projekt nowelizacji, ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, zakładający m.in. powołanie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego (DFG), został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów w dniu 30 stycznia 2020 roku i przedłożony został do rozpatrzenia przez Komisję Prawniczą

Bartłomiej Senderowski wypowiada się na temat płatności split payment w serwisie prawo.pl

26.02.2020

Bartłomiej Senderowski z zespołu VAT, Akcyzy i Cła na łamach portalu prawo.pl wypowiada się na temat płatności split paymentu.

Książka o świadczeniach VAT naszego eksperta dr Jacka Matarewicza

25.02.2020

Właśnie ukazała się książka autorstwa naszego eksperta, dr Jacka Matarewicza pt. Świadczenia złożone w VAT

Artykuł naszych ekspertów w Monitorze Podatkowym

24.02.2020

W najnowszym wydaniu Monitora Podatkowego ukazał się artykuł autorstwa naszych prawników Bartłomieja Senderowskiego i dr Jacka Matarewicza pt. „Alternatywne metody poboru podatku VAT na przykładzie split payment”.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski w rankingu IFLR 1000

21.02.2020

Niezmiernie się cieszymy z sukcesu naszych prawnych praktyk Fuzji i Przejęć oraz Korporacyjnej i wyróżnienia w międzynarodowym rankingu IFLR1000!

Gratulujemy awansu naszym ekspertom

20.02.2020

Oficjalnie gratulujemy awansu naszym ekspertom.

Funkcjonalne, ergonomiczne i eleganckie. Takie jest nowe biuro kancelarii Ożóg Tomczykowski w Nowogrodzka Square

19.02.2020

Pracownia Bit Creative ma na koncie kolejny ciekawy projekt wnętrza biurowego. Tym razem architekci zaprojektowali biuro o pow. 800 mkw. dla kancelarii Ożóg Tomczykowski w warszawskim budynku Nowogrodzka Square

Alert – Raport OECD dotyczący transakcji finansowych

18.02.2020

Alert – Raport OECD dotyczący transakcji finansowych W ostatnich dniach OECD opublikowała zapowiadany raport, zawierający wytyczne w sprawie cen transferowych dotyczące transakcji finansowych „Transfer Pricing Guidance on Financial Transactions”, February 2020.

Ministerstwo publikuje podręcznik użytkownika Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

13.02.2020

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Finansów opublikowało praktyczny Podręcznik Użytkownika Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych oraz odpowiedzi na 34 najczęściej zadawane pytania.

Alert podatkowy: Brak uchwały NSA w sprawie PKWiU przy wnioskach o interpretację indywidualną

20.01.2020

W dniu 20 stycznia 2020 r. odbyło się posiedzenie składu 7 sędziów NSA w sprawie dotyczącej charakteru klasyfikacji statystycznej (PKWiU) w postępowaniu o wydanie interpretacji podatkowej. NSA postanowił odmówić podjęcia uchwały w tej sprawie (sygn. akt I FPS 3/19).

Kancelaria Ożóg Tomczykowski bierze udział w spotkaniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

17.01.2020

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone jest przede wszystkim tematyce skutecznej sukcesji w polskich firmach rodzinnych

Alert - Ceny transferowe – Nowe obowiązki sprawozdawcze spółek giełdowych w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi

17.01.2020

Nowe obowiązki sprawozdawcze spółek giełdowych zostały wprowadzone przepisami Ustawy z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta obowiązuje od 30 listopada 2019 r. Wprowadzenie tych przepisów wynika z implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2017/828 z dnia 17 maja 2017 r.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała właścicielom jednego z największych warszawskich dealerów samochodowych przy sprzedaży firmy.

15.01.2020

Przez ostatnie pół roku, Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała właścicielom spółki Rowiński Wajdemajer spółka z o. o., jednemu z największych warszawskich dealerów samochodów marki Volkswagen oraz Audi, przy sprzedaży 100 % udziałów w spółce na rzecz inwestora branżowego - Auto Handel Centrum Grupa Cichy sp. j. z siedzibą w Wysogotowie.

Alert prawny: Na E-KRS i prostą spółkę akcyjną trzeba będzie poczekać.

10.01.2020

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Sejmowa komisja sprawiedliwości poparła poselskie poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 45 i 45A). Jednym z ich skutków ma być przesunięcie o rok – do 1 marca 2021 roku - wejścia w życie przepisów dot. Prostej Spółki Akcyjnej. To konsekwencja odroczenia wprowadzenia elektronicznego postępowania rejestrowego. Poprawki te nie były przygotowywane w Ministerstwie Rozwoju