Newsroom

Newsroom

Alert – Raport OECD dotyczący transakcji finansowych

18.02.2020

Alert – Raport OECD dotyczący transakcji finansowych W ostatnich dniach OECD opublikowała zapowiadany raport, zawierający wytyczne w sprawie cen transferowych dotyczące transakcji finansowych „Transfer Pricing Guidance on Financial Transactions”, February 2020.

Ministerstwo publikuje podręcznik użytkownika Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych

13.02.2020

W dniu dzisiejszym Ministerstwo Finansów opublikowało praktyczny Podręcznik Użytkownika Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych oraz odpowiedzi na 34 najczęściej zadawane pytania.

Alert podatkowy: Brak uchwały NSA w sprawie PKWiU przy wnioskach o interpretację indywidualną

20.01.2020

W dniu 20 stycznia 2020 r. odbyło się posiedzenie składu 7 sędziów NSA w sprawie dotyczącej charakteru klasyfikacji statystycznej (PKWiU) w postępowaniu o wydanie interpretacji podatkowej. NSA postanowił odmówić podjęcia uchwały w tej sprawie (sygn. akt I FPS 3/19).

Kancelaria Ożóg Tomczykowski bierze udział w spotkaniu Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP

17.01.2020

Spotkanie w Pałacu Prezydenckim poświęcone jest przede wszystkim tematyce skutecznej sukcesji w polskich firmach rodzinnych

Alert - Ceny transferowe – Nowe obowiązki sprawozdawcze spółek giełdowych w zakresie transakcji z podmiotami powiązanymi

17.01.2020

Nowe obowiązki sprawozdawcze spółek giełdowych zostały wprowadzone przepisami Ustawy z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzenia instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta obowiązuje od 30 listopada 2019 r. Wprowadzenie tych przepisów wynika z implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2017/828 z dnia 17 maja 2017 r.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała właścicielom jednego z największych warszawskich dealerów samochodowych przy sprzedaży firmy.

15.01.2020

Przez ostatnie pół roku, Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała właścicielom spółki Rowiński Wajdemajer spółka z o. o., jednemu z największych warszawskich dealerów samochodów marki Volkswagen oraz Audi, przy sprzedaży 100 % udziałów w spółce na rzecz inwestora branżowego - Auto Handel Centrum Grupa Cichy sp. j. z siedzibą w Wysogotowie.

Alert prawny: Na E-KRS i prostą spółkę akcyjną trzeba będzie poczekać.

10.01.2020

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Sejmowa komisja sprawiedliwości poparła poselskie poprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 45 i 45A). Jednym z ich skutków ma być przesunięcie o rok – do 1 marca 2021 roku - wejścia w życie przepisów dot. Prostej Spółki Akcyjnej. To konsekwencja odroczenia wprowadzenia elektronicznego postępowania rejestrowego. Poprawki te nie były przygotowywane w Ministerstwie Rozwoju

Alert podatkowy: Korekty cen transferowych w praktyce

08.01.2020

Koniec roku to u podatników gorący okres rozliczeń z kontrahentami. W przypadku transakcji realizowanych z podmiotami powiązanymi należy pamiętać o wprowadzonych dla transakcji realizowanych po 1 stycznia 2019 r. nowych zasadach rozliczeń korekt cen transferowych.

Exit tax - jest czy go nie ma?

30.12.2019

Exit tax - jest czy go nie ma? Takie pytanie można zadać śledząc doniesienia pojawiające się w przestrzeni medialnej w ostatnim czasie.

Alert podatkowy: Ceny transferowe – Ważne terminy!

10.12.2019

Zbliża się zamknięcie roku 2019. W związku z licznymi pytaniami, podsumowaliśmy najważniejsze terminy dotyczące obowiązków dokumentacyjnych oraz sprawozdawczych dla podmiotów, które realizują transakcje z podmiotami powiązanymi.

Czy usługi organizacji spotkań wigilijnych dla pracowników i ich rodzin podlegają VAT?

09.12.2019

Interpretacje fiskusa nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie czy usługi organizacji spotkań wigilijnych dla pracowników i ich rodzin podlegają podatkowi od towarów i usług.

Zmiany podatkowe przegląd 2019 - o czym trzeba pamiętać?

25.11.2019

W dzisiejszej Rzeczpospolitej krótkie podsumowanie, a już w czwartek Kongres Biznes360.pl

Paweł Tomczykowski z Nagrodą Master of Business

21.11.2019

Konkurs Przedsiębiorca Roku UW organizowany jest przez Uniwersytet Warszawski. Jego inicjatorem był Wydział Zarządzania.

Fiskus ogranicza ulgę na kasy fiskalne online

21.11.2019

Firma zobligowana do wymiany kasy fiskalnej nie odliczy wydatku, jeśli kupi ją do nowego punktu sprzedaży.

Alert podatkowy: obowiązek przekazania raportu CbC-R

08.11.2019

Obowiązek dotyczy jednostek dominujących wchodzących w skład dużych międzynarodowych grup kapitałowych z siedzibą w Polsce