Newsroom

Newsroom

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

14.04.2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych, a także zdrowia, szczęścia i radości życzą Partnerzy i Zespół Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą konfiskatę rozszerzoną

13.04.2017

11 kwietnia 2017r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

06.04.2017

6 kwietnia w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe zatytułowane „Jak przygotować firmę na kontrolę KAS”. Podczas szkolenia Maciej Zborowski, adwokat i doradca podatkowy, podzielił się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem na temat przebiegu kontroli podatkowych, praw i obowiązków podatników i kontrolujących oraz przewidywaniami co do sposobu funkcjonowania KAS.

Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?

24.03.2017

23 marca w siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?”, którego partnerem była Kancelaria Ożóg Tomczykowski. Wojciech Kotowski, Senior Associate w Zespole  Podatku VAT podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat zmian w przepisach o VAT od 2017 roku, dotychczasową praktykę organów podatkowych i uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również uzyskali odpowiedzi na wiele

Jesteśmy najlepszą firmą doradztwa podatkowego w 2016 roku!

23.03.2017

Z przyjemnością informujemy, że 23 marca ukazał się XI Ranking Firm I Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, w którym kancelaria zajęła zaszczytne 1 miejsce w kategorii "Projekty Podatkowe”. Kapituła rankingu doceniła innowacyjność doradztwa oraz duży stopień skomplikowania projektów jak i to, że rozstrzygnięcia miały korzystne skutki dla podatników.

Szkolenie Biznesowe: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

20.03.2017

Od 1 marca 2017 r. zaczęła funkcjonować Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), która wprowadza wiele zmian, m.in. w zakresie prowadzenia kontroli i postępowań podatkowych oraz rozpatrywania odwołań od wydanych decyzji. Urzędnicy będą badać rozliczenia podatników w ramach kontroli celno-skarbowej i, jak obecnie, kontroli podatkowej. Sprawdźjak się przygotować na kontrolę KAS!

Stosowanie odwrotnego obciążenia w usługach budowlanych

20.03.2017

Ministerstwo Finansów opublikowało oczekiwane przez przedsiębiorców z branży budowalnej ogólne wyjaśnienia przepisów prawa podatkowego (objaśnienia podatkowe). Objaśnienia te mają na celu wyjaśnienie licznych praktycznych wątpliwości w zakresie stosowania odwróconego obciążenia w transakcjach świadczenia usług budowlanych.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń?

08.03.2017

8 marca w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe: "Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń (w tym w obszarze PIT i ZUS) oraz zmniejszyć ryzyka związane z wprowadzaniem niektórych rozwiązań?", którego współpartnerem była firma Antal.

#RZECZoPRAWIE - 1 marca rusza Krajowa Administracja Skarbowa

03.03.2017

Gościem programu Mateusza Rzemka #RZECZoPRAWIE była dr Irena Ożóg, Partner Zarządzający w Kancelarii Ożóg, Tomczykowski.

Spółki jawne muszą informować KRS czy przygotują sprawozdanie finansowe

02.03.2017

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki jawnej często zadają sobie pytanie czy ich spółka, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest zobowiązana do sporządzania sprawozdania finansowego.

Szkolenie biznesowe: Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń?

02.03.2017

Podczas szkolenia prelegenci podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą na temat możliwości zwiększania efektywności systemów wynagradzania tj.: nie tylko wynagrodzeń zasadniczych, premii czy nagród, ale także świadczeń pozapłacowych (w szczególności pakietów medycznych, kosztów zakwaterowania czy samochodów służbowych) bez konieczności ponoszenia przez pracodawcę dodatkowych kosztów.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski rozbudowuje zespół fuzji i przejęć

01.03.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski powstała w 2003 roku i od tego czasu stale rozwija swój zespół. Pod koniec 2016 r. Kancelaria poszerzyła zakres swojej działalności o praktykę fuzji i przejęć, którą wyróżnia kompleksowość obsługi transakcji, zarówno od strony prawnej, jak i podatkowej.

Sejm przyjął konfiskatę rozszerzoną

28.02.2017

W dniu 24 lutego 2017r. Sejmu przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

Czy prezes zarządu jest podatnikiem VAT – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego

24.02.2017

Naczelny Sąd Administracyjny kolejny raz podjął się weryfikacji statusu kadry menedżerskiej z punktu widzenia przepisów Ustawy o VAT. W wyroku z dnia 22 lutego 2017 r. (sygn. I FSK 1014/15) oddalił skargę kasacyjną Spółki, której kontrola podatkowa zakwestionowała prawo do odliczenia naliczonego VAT z faktur dotyczących usług menedżerskich.

Jacek Matarewicz nowym Liderem Praktyki w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

21.02.2017

Z przyjemnością informujemy, że w połowie lutego 2017 r. Jacek Matarewicz awansował ze stanowiska Senior Associate na Lidera Praktyki. Jacek Matarewicz został Liderem Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon