Newsroom

Newsroom

Nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości

29.05.2017

W ubiegły piątek (26.V) opublikowany został nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości („REIT”). W istotny sposób różni się on od poprzedniej propozycji Ministerstwa Finansów:

Sukces Kancelarii w WSA w sprawie opodatkowania zakwaterowania pracowników

23.05.2017

W minionym tygodniu udało się nam uzyskać dla jednego z naszych klientów - firmy świadczącej usługi doradztwa personalnego, rekrutacji i outsourcingu - dwa pozytywne wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, uchylające interpretacje wydane uprzednio przez Ministra Finansów.

Fiskus zatroszczy się o największych podatników

18.05.2017

Ministerstwo Finansów poinformowało o pracach nad uruchomieniem Centrum Obsługi Kluczowych Podatników. Z usług Centrum w zakresie bieżących rozliczeń podatkowych mieliby korzystać duzi podatnicy osiągający rocznie więcej niż 50 mln euro przychodów.

Webinarium: Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT

17.05.2017

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT, które odbędzie się 28 czerwca o godzinie 10:00. Szkolenie poprowadzi Jacek Matarewicz, Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł. 

Kancelaria doradzała w inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych

16.05.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski reprezentowała prywatnego inwestora w zawarciu umów inwestycyjnych dotyczących kilku projektów w branży nieruchomościowej w Polsce. Drugą stroną transakcji była krajowa grupa developerska specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości mieszkaniowych, która w transakcji ma pełnić rolę zarządzającego. Łączna wartość wkładów zadeklarowanych przez inwestorów wynosi ok. 65 mln zł.

Business Breakfast: Czy jesteś przygotowany na zmiany w zakresie ochrony danych osobowych?

15.05.2017

25 maja 2018 r. wejdzie w życie unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (dalej: „RODO”). Wprowadza ono diametralny zmiany jeżeli chodzi o wymogi przetwarzania danych osobowych, nakładana na przedsiębiorców nowe obowiązki w tym zakresie ale także, a może przede wszystkim, przewiduje bardzo wysokie kary finansowe za ich nieprzestrzeganie.

Drużyna Kancelarii Ożóg Tomczykowski pobiegła w trzynastej edycji biegu Ekiden

15.05.2017

13 i 14 maja w Parku Szczęśliwickim wszyscy amatorzy dobrej zabawy i rywalizacji zespołowej wzięli udział w dwunastej już edycji biegu Ekiden. Kancelaria Ożóg Tomczykowski wytypowała silną 6-osobową drużynę, która zmierzyła się z łącznym dystansem równym długości maratonu.

Ostrzeżenie przed użyciem FIZ-ów do optymalizacji podatkowej

09.05.2017

8 maja 2017 r. Ministerstwo Finansów opublikowało pierwszy z planowanej serii komunikatów przedstawiających schematy optymalizacji podatkowej, do których według MF może znajdować zastosowanie ogólna klauzula przeciwko unikania opodatkowania.

Nowe obowiązki podatników w branży budowlanej - monitorowanie transportu towarów

18.04.2017

W świąteczny poniedziałek (17 kwietnia) weszła w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Jest to kolejny krok w walce administracji podatkowej z problemem wyłudzeń w systemie podatku od towarów i usług. Ustawa nakłada obowiązki nie tylko na przewoźników towarów, lecz również na podmiot wysyłający oraz podmiot odbierający towary objęte monitoringiem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

14.04.2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych, a także zdrowia, szczęścia i radości życzą Partnerzy i Zespół Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą konfiskatę rozszerzoną

13.04.2017

11 kwietnia 2017r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

06.04.2017

6 kwietnia w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe zatytułowane „Jak przygotować firmę na kontrolę KAS”. Podczas szkolenia Maciej Zborowski, adwokat i doradca podatkowy, podzielił się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem na temat przebiegu kontroli podatkowych, praw i obowiązków podatników i kontrolujących oraz przewidywaniami co do sposobu funkcjonowania KAS.

Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?

24.03.2017

23 marca w siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?”, którego partnerem była Kancelaria Ożóg Tomczykowski. Wojciech Kotowski, Senior Associate w Zespole  Podatku VAT podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat zmian w przepisach o VAT od 2017 roku, dotychczasową praktykę organów podatkowych i uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również uzyskali odpowiedzi na wiele

Jesteśmy najlepszą firmą doradztwa podatkowego w 2016 roku!

23.03.2017

Z przyjemnością informujemy, że 23 marca ukazał się XI Ranking Firm I Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, w którym kancelaria zajęła zaszczytne 1 miejsce w kategorii "Projekty Podatkowe”. Kapituła rankingu doceniła innowacyjność doradztwa oraz duży stopień skomplikowania projektów jak i to, że rozstrzygnięcia miały korzystne skutki dla podatników.

Szkolenie Biznesowe: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

20.03.2017

Od 1 marca 2017 r. zaczęła funkcjonować Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), która wprowadza wiele zmian, m.in. w zakresie prowadzenia kontroli i postępowań podatkowych oraz rozpatrywania odwołań od wydanych decyzji. Urzędnicy będą badać rozliczenia podatników w ramach kontroli celno-skarbowej i, jak obecnie, kontroli podatkowej. Sprawdźjak się przygotować na kontrolę KAS!