Newsroom

Newsroom

Jacek Matarewicz w #RZECZoPRAWIE o zmianach w PIT i CIT

27.07.2017

Gościem Anny Wojdy w programie #RZECZoPRAWIE był Jacek Matarewicz, doradca podatkowy, adwokat w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. 

Kancelaria Ożóg Tomczykowski doradzała przy sprzedaży jednego z liderów w transporcie międzynarodowym

27.07.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski reprezentowała właściciela polskich spółek specjalizujących się w międzynarodowym transporcie drogowym w transakcji sprzedaży na rzecz węgierskiej spółki transportowej Waberer’s International Nyrt (spółka portfelowa Mid Europa Partners).

Nowa zachęta podatkowa zatwierdzona przez Prezydenta

21.07.2017

19 lipca 2017 r. Prezydent podpisał Nowelizację wprowadzającą zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Nowe regulacje mają przede wszystkim na celu zachęcić mikro-, małych i średnich przedsiębiorców do inwestowania w nowe środki produkcji i wspomóc proces unowocześniania i rozwoju produkcyjnych środków trwałych.

Kolejny sukces Kancelarii w sprawie dotyczącej opodatkowania przychodów osób fizycznych

20.07.2017

Wyrokami z 19 czerwca 2017 r. (sygn. II FSK 458/17) z 12 lipca 2017 r. (sygn. II FSK 588/17) Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyroki sądu I instancji, których istota sprowadzała się do uznania za prawidłowe decyzji określających osobom fizycznym zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu nieopodatkowania majątku zlikwidowanej spółki jawnej, w skład którego na moment likwidacji (zakończenia działalności) spółki wchodziły udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzi

Rewolucyjny projekt zmiany ustaw o podatkach dochodowych

13.07.2017

Ukazał się projekt zmieniający ustawy o podatkach dochodowych (tj. o CIT, PIT oraz zryczałtowanym podatku dochodowym). Jak wynika z uzasadnienia do projektu, nowelizacja stanowi kolejną odsłonę działań Rządu zmierzających do uszczelnienia systemu podatkowego.

Usługi pomocnicze do finansowych tylko na podstawie orzecznictwa TSUE

04.07.2017

Od 1 lipca 2017 roku weszła w życie nowelizacja ustawy VAT, która uchyliła art. 43 ust. 13 i ust. 14 ustawy VAT (ustawa z dnia 1 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw, Dz.U.2016.2024). Przepis ten określa zakres zwolnienia z podatku VAT dla usług pomocniczych do usług finansowych.

Komunikat MF - Jak unikać nierzetelnych transakcji w VAT

27.06.2017

Ministerstwo Finansów opublikowało dziś (27.06.) na stronie internetowej komunikat „Jak unikać nierzetelnych transakcji w VAT”. Jest to informacja skierowana do podatników VAT, przestrzegająca przed skutkami świadomego uczestnictwa w nielegalnych transakcjach, w tym wystawiania i rozliczania nierzetelnych faktur.

II edycja KONGRESU BUSINESS WITHOUT LIMITS

21.06.2017

Już dziś startuje II edycja KONGRESU BUSINESS WITHOUT LIMITS w Rzeszowie. W ponad 20 sesjach tematycznych weźmie udział blisko setka panelistów, w tym ekonomiści, przedsiębiorcy, samorządowcy, animatorzy w gospodarce.

Ostrzeżenie MF przed wykorzystaniem spółek zagranicznych do optymalizacji

14.06.2017

12 czerwca 2017 na stronach Ministerstwa Finansów pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed tzw. agresywną optymalizacją podatkową. Tym razem komunikat MF dotyczy schematów podatkowych polegających na korzystaniu ze sztucznie utrzymywanych podmiotów zagranicznych w celu osiągnięcia korzyści podatkowych.

Nasz sukces w walce z bezprawnym wykreśleniem podatników VAT

01.06.2017

W ostatnim czasie duże zainteresowanie wzbudziły potencjalne skutki obowiązującej od 1 stycznia 2017 r. nowelizacji ustawy o VAT rozszerzającej i precyzującej katalog sytuacji, w których naczelnicy urzędów skarbowych powinni wykreślać podatników z rejestru VAT.

#RZECZoPRAWIE - Reforma podatkowa

31.05.2017

Gościem programu Tomasza Pietrygi #RZECZoPRAWIE był Jacek Matarewicz, doradca podatkowy, adwokat w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości

29.05.2017

W ubiegły piątek (26.V) opublikowany został nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości („REIT”). W istotny sposób różni się on od poprzedniej propozycji Ministerstwa Finansów:

Sukces Kancelarii w WSA w sprawie opodatkowania zakwaterowania pracowników

23.05.2017

W minionym tygodniu udało się nam uzyskać dla jednego z naszych klientów - firmy świadczącej usługi doradztwa personalnego, rekrutacji i outsourcingu - dwa pozytywne wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, uchylające interpretacje wydane uprzednio przez Ministra Finansów.

Fiskus zatroszczy się o największych podatników

18.05.2017

Ministerstwo Finansów poinformowało o pracach nad uruchomieniem Centrum Obsługi Kluczowych Podatników. Z usług Centrum w zakresie bieżących rozliczeń podatkowych mieliby korzystać duzi podatnicy osiągający rocznie więcej niż 50 mln euro przychodów.

Webinarium: Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT

17.05.2017

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT, które odbędzie się 28 czerwca o godzinie 10:00. Szkolenie poprowadzi Jacek Matarewicz, Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł.