Newsroom

Newsroom

Kancelaria doradzała w inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych

16.05.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski reprezentowała prywatnego inwestora w zawarciu umów inwestycyjnych dotyczących kilku projektów w branży nieruchomościowej w Polsce. Drugą stroną transakcji była krajowa grupa developerska specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości mieszkaniowych, która w transakcji ma pełnić rolę zarządzającego. Łączna wartość wkładów zadeklarowanych przez inwestorów wynosi ok. 65 mln zł.

Business Breakfast: Czy jesteś przygotowany na zmiany w zakresie ochrony danych osobowych?

15.05.2017

25 maja 2018 r. wejdzie w życie unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (dalej: „RODO”). Wprowadza ono diametralny zmiany jeżeli chodzi o wymogi przetwarzania danych osobowych, nakładana na przedsiębiorców nowe obowiązki w tym zakresie ale także, a może przede wszystkim, przewiduje bardzo wysokie kary finansowe za ich nieprzestrzeganie.

Drużyna Kancelarii Ożóg Tomczykowski pobiegła w trzynastej edycji biegu Ekiden

15.05.2017

13 i 14 maja w Parku Szczęśliwickim wszyscy amatorzy dobrej zabawy i rywalizacji zespołowej wzięli udział w dwunastej już edycji biegu Ekiden. Kancelaria Ożóg Tomczykowski wytypowała silną 6-osobową drużynę, która zmierzyła się z łącznym dystansem równym długości maratonu.

Ostrzeżenie przed użyciem FIZ-ów do optymalizacji podatkowej

09.05.2017

8 maja 2017 r. Ministerstwo Finansów opublikowało pierwszy z planowanej serii komunikatów przedstawiających schematy optymalizacji podatkowej, do których według MF może znajdować zastosowanie ogólna klauzula przeciwko unikania opodatkowania.

Nowe obowiązki podatników w branży budowlanej - monitorowanie transportu towarów

18.04.2017

W świąteczny poniedziałek (17 kwietnia) weszła w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Jest to kolejny krok w walce administracji podatkowej z problemem wyłudzeń w systemie podatku od towarów i usług. Ustawa nakłada obowiązki nie tylko na przewoźników towarów, lecz również na podmiot wysyłający oraz podmiot odbierający towary objęte monitoringiem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

14.04.2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych, a także zdrowia, szczęścia i radości życzą Partnerzy i Zespół Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą konfiskatę rozszerzoną

13.04.2017

11 kwietnia 2017r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

06.04.2017

6 kwietnia w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe zatytułowane „Jak przygotować firmę na kontrolę KAS”. Podczas szkolenia Maciej Zborowski, adwokat i doradca podatkowy, podzielił się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem na temat przebiegu kontroli podatkowych, praw i obowiązków podatników i kontrolujących oraz przewidywaniami co do sposobu funkcjonowania KAS.

Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?

24.03.2017

23 marca w siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Jak przeciwdziałać oszustwom w VAT?”, którego partnerem była Kancelaria Ożóg Tomczykowski. Wojciech Kotowski, Senior Associate w Zespole  Podatku VAT podzielił się z uczestnikami wiedzą na temat zmian w przepisach o VAT od 2017 roku, dotychczasową praktykę organów podatkowych i uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również uzyskali odpowiedzi na wiele

Jesteśmy najlepszą firmą doradztwa podatkowego w 2016 roku!

23.03.2017

Z przyjemnością informujemy, że 23 marca ukazał się XI Ranking Firm I Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej, w którym kancelaria zajęła zaszczytne 1 miejsce w kategorii "Projekty Podatkowe”. Kapituła rankingu doceniła innowacyjność doradztwa oraz duży stopień skomplikowania projektów jak i to, że rozstrzygnięcia miały korzystne skutki dla podatników.

Szkolenie Biznesowe: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

20.03.2017

Od 1 marca 2017 r. zaczęła funkcjonować Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), która wprowadza wiele zmian, m.in. w zakresie prowadzenia kontroli i postępowań podatkowych oraz rozpatrywania odwołań od wydanych decyzji. Urzędnicy będą badać rozliczenia podatników w ramach kontroli celno-skarbowej i, jak obecnie, kontroli podatkowej. Sprawdźjak się przygotować na kontrolę KAS!

Stosowanie odwrotnego obciążenia w usługach budowlanych

20.03.2017

Ministerstwo Finansów opublikowało oczekiwane przez przedsiębiorców z branży budowalnej ogólne wyjaśnienia przepisów prawa podatkowego (objaśnienia podatkowe). Objaśnienia te mają na celu wyjaśnienie licznych praktycznych wątpliwości w zakresie stosowania odwróconego obciążenia w transakcjach świadczenia usług budowlanych.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń?

08.03.2017

8 marca w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe: "Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń (w tym w obszarze PIT i ZUS) oraz zmniejszyć ryzyka związane z wprowadzaniem niektórych rozwiązań?", którego współpartnerem była firma Antal.

#RZECZoPRAWIE - 1 marca rusza Krajowa Administracja Skarbowa

03.03.2017

Gościem programu Mateusza Rzemka #RZECZoPRAWIE była dr Irena Ożóg, Partner Zarządzający w Kancelarii Ożóg, Tomczykowski.

Spółki jawne muszą informować KRS czy przygotują sprawozdanie finansowe

02.03.2017

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki jawnej często zadają sobie pytanie czy ich spółka, zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest zobowiązana do sporządzania sprawozdania finansowego.