Newsroom

Newsroom

Ostrzeżenie MF przed wykorzystaniem spółek zagranicznych do optymalizacji

14.06.2017

12 czerwca 2017 na stronach Ministerstwa Finansów pojawiło się kolejne ostrzeżenie przed tzw. agresywną optymalizacją podatkową. Tym razem komunikat MF dotyczy schematów podatkowych polegających na korzystaniu ze sztucznie utrzymywanych podmiotów zagranicznych w celu osiągnięcia korzyści podatkowych.

Nasz sukces w walce z bezprawnym wykreśleniem podatników VAT

01.06.2017

W ostatnim czasie duże zainteresowanie wzbudziły potencjalne skutki obowiązującej od 1 stycznia 2017 r. nowelizacji ustawy o VAT rozszerzającej i precyzującej katalog sytuacji, w których naczelnicy urzędów skarbowych powinni wykreślać podatników z rejestru VAT.

#RZECZoPRAWIE - Reforma podatkowa

31.05.2017

Gościem programu Tomasza Pietrygi #RZECZoPRAWIE był Jacek Matarewicz, doradca podatkowy, adwokat w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości

29.05.2017

W ubiegły piątek (26.V) opublikowany został nowy projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości („REIT”). W istotny sposób różni się on od poprzedniej propozycji Ministerstwa Finansów:

Sukces Kancelarii w WSA w sprawie opodatkowania zakwaterowania pracowników

23.05.2017

W minionym tygodniu udało się nam uzyskać dla jednego z naszych klientów - firmy świadczącej usługi doradztwa personalnego, rekrutacji i outsourcingu - dwa pozytywne wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, uchylające interpretacje wydane uprzednio przez Ministra Finansów.

Fiskus zatroszczy się o największych podatników

18.05.2017

Ministerstwo Finansów poinformowało o pracach nad uruchomieniem Centrum Obsługi Kluczowych Podatników. Z usług Centrum w zakresie bieżących rozliczeń podatkowych mieliby korzystać duzi podatnicy osiągający rocznie więcej niż 50 mln euro przychodów.

Webinarium: Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT

17.05.2017

Zapraszamy na bezpłatne webinarium Karuzele podatkowe i inne oszustwa w VAT, które odbędzie się 28 czerwca o godzinie 10:00. Szkolenie poprowadzi Jacek Matarewicz, Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł. 

Kancelaria doradzała w inwestycji w sektorze nieruchomości mieszkaniowych

16.05.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski reprezentowała prywatnego inwestora w zawarciu umów inwestycyjnych dotyczących kilku projektów w branży nieruchomościowej w Polsce. Drugą stroną transakcji była krajowa grupa developerska specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości mieszkaniowych, która w transakcji ma pełnić rolę zarządzającego. Łączna wartość wkładów zadeklarowanych przez inwestorów wynosi ok. 65 mln zł.

Business Breakfast: Czy jesteś przygotowany na zmiany w zakresie ochrony danych osobowych?

15.05.2017

25 maja 2018 r. wejdzie w życie unijne Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (dalej: „RODO”). Wprowadza ono diametralny zmiany jeżeli chodzi o wymogi przetwarzania danych osobowych, nakładana na przedsiębiorców nowe obowiązki w tym zakresie ale także, a może przede wszystkim, przewiduje bardzo wysokie kary finansowe za ich nieprzestrzeganie.

Drużyna Kancelarii Ożóg Tomczykowski pobiegła w trzynastej edycji biegu Ekiden

15.05.2017

13 i 14 maja w Parku Szczęśliwickim wszyscy amatorzy dobrej zabawy i rywalizacji zespołowej wzięli udział w dwunastej już edycji biegu Ekiden. Kancelaria Ożóg Tomczykowski wytypowała silną 6-osobową drużynę, która zmierzyła się z łącznym dystansem równym długości maratonu.

Ostrzeżenie przed użyciem FIZ-ów do optymalizacji podatkowej

09.05.2017

8 maja 2017 r. Ministerstwo Finansów opublikowało pierwszy z planowanej serii komunikatów przedstawiających schematy optymalizacji podatkowej, do których według MF może znajdować zastosowanie ogólna klauzula przeciwko unikania opodatkowania.

Nowe obowiązki podatników w branży budowlanej - monitorowanie transportu towarów

18.04.2017

W świąteczny poniedziałek (17 kwietnia) weszła w życie ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Jest to kolejny krok w walce administracji podatkowej z problemem wyłudzeń w systemie podatku od towarów i usług. Ustawa nakłada obowiązki nie tylko na przewoźników towarów, lecz również na podmiot wysyłający oraz podmiot odbierający towary objęte monitoringiem.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

14.04.2017

Spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych, a także zdrowia, szczęścia i radości życzą Partnerzy i Zespół Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą konfiskatę rozszerzoną

13.04.2017

11 kwietnia 2017r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Relacja ze szkolenie biznesowego: Jak przygotować firmę na kontrolę KAS?

06.04.2017

6 kwietnia w siedzibie Kancelarii Ożóg Tomczykowski odbyło się szkolenie biznesowe zatytułowane „Jak przygotować firmę na kontrolę KAS”. Podczas szkolenia Maciej Zborowski, adwokat i doradca podatkowy, podzielił się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem na temat przebiegu kontroli podatkowych, praw i obowiązków podatników i kontrolujących oraz przewidywaniami co do sposobu funkcjonowania KAS.