Newsroom

Newsroom

Szkolenie biznesowe: Jak zwiększyć efektywność wypłacanych wynagrodzeń?

02.03.2017

Podczas szkolenia prelegenci podzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą na temat możliwości zwiększania efektywności systemów wynagradzania tj.: nie tylko wynagrodzeń zasadniczych, premii czy nagród, ale także świadczeń pozapłacowych (w szczególności pakietów medycznych, kosztów zakwaterowania czy samochodów służbowych) bez konieczności ponoszenia przez pracodawcę dodatkowych kosztów.

Kancelaria Ożóg Tomczykowski rozbudowuje zespół fuzji i przejęć

01.03.2017

Kancelaria Ożóg Tomczykowski powstała w 2003 roku i od tego czasu stale rozwija swój zespół. Pod koniec 2016 r. Kancelaria poszerzyła zakres swojej działalności o praktykę fuzji i przejęć, którą wyróżnia kompleksowość obsługi transakcji, zarówno od strony prawnej, jak i podatkowej.

Sejm przyjął konfiskatę rozszerzoną

28.02.2017

W dniu 24 lutego 2017r. Sejmu przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.

Czy prezes zarządu jest podatnikiem VAT – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego

24.02.2017

Naczelny Sąd Administracyjny kolejny raz podjął się weryfikacji statusu kadry menedżerskiej z punktu widzenia przepisów Ustawy o VAT. W wyroku z dnia 22 lutego 2017 r. (sygn. I FSK 1014/15) oddalił skargę kasacyjną Spółki, której kontrola podatkowa zakwestionowała prawo do odliczenia naliczonego VAT z faktur dotyczących usług menedżerskich.

Jacek Matarewicz nowym Liderem Praktyki w Kancelarii Ożóg Tomczykowski

21.02.2017

Z przyjemnością informujemy, że w połowie lutego 2017 r. Jacek Matarewicz awansował ze stanowiska Senior Associate na Lidera Praktyki. Jacek Matarewicz został Liderem Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł.

Krakowska Giełda Domów i Mieszkań

17.02.2017

Zapraszamy na 120 Krakowską Giełdę Domów i Mieszkań, która odbędzie się 18 lutego w CT Chemobudowa przy ul. Klimeckiego 14 w Krakowie. Eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski, Marek Szczepanik i Wojciech Kotowski, wygłoszą prelekcję pt: „Jak efektywnie i bezpiecznie podatkowo prowadzić działalność deweloperską w 2017 roku?”.

Bezpieczeństwo struktury wynagradzania w obliczu kontroli

08.02.2017

8 lutego w siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się szkolenie zatytułowane: "Bezpieczeństwo struktury wynagradzania w obliczu kontroli", które poprowadzili eksperci kancelarii Ożóg Tomczykowski: Joanna Stolarek, Lider Praktyki PIT i ZUS oraz Maciej Zborowski, Senior Associate w zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych.

Ultima ratio dla oszustów VAT czy zagrożenie dla zwykłych podatników?

30.01.2017

Sejm w dniu 26 stycznia 2017 roku uchwalił ustawę o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza szereg nowych przestępstw do Kodeksu karnego, które mogą być zagrożone karą nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Metody zwiększania efektywności wypłacanych wynagrodzeń (w tym w obszarze PIT i ZUS) oraz ryzyka związane z wprowadzaniem niektórych rozwiązań

27.01.2017

26 stycznia w siedzibie BCC odbyło się spotkanie doradcze pt.: „Metody zwiększania efektywności wypłacanych wynagrodzeń (w tym w obszarze PIT i ZUS) oraz ryzyka związane z wprowadzaniem niektórych rozwiązań”, którego partnerem była Kancelaria Ożóg Tomczykowski

Płatność podzielona (split payment) sposobem na zwalczanie oszustów?

26.01.2017

Potrzeba poprawienia wpływów z podatku VAT oraz konieczność zwalczania oszustów podatkowych (szczególnie karuzel podatkowych) rodzi nowe pomysły na uszczelnienie systemu podatkowego. Jednym z nich jest tzw. płatność podzielona, która, zgodnie z doniesieniami prasowymi, jest przedmiotem analiz w Ministerstwie Finansów. Czytaj więcej!

Sprawdź czy jesteś przygotowany na ofensywę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

25.01.2017

Z doświadczenia wiemy, że profilaktyka jest znacznie mniej kosztowna i czasochłonna niż dochodzenie swoich praw przed sądem. W ostatnim czasie zauważamy wzmożoną liczbę kontroli prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych („ZUS”). Czytaj więcej na ten temat!

Raport Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC

20.01.2017

11 stycznia br., w siedzibie BCC, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. W opinii przewodniczącego spotkania polski rząd w 2017 w kwestiach podatkowych powinien między innymi wprowadzić ogólne interpretacje podatkowe, uprościć podatki czy uelastycznić stawki amortyzacyjne.

Jednorazowy odpis amortyzacyjny dla nowych środków trwałych

16.01.2017

W dniu 3 stycznia 2016 roku Ministerstwo Rozwoju przestawiło projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „Ustawa nowelizująca”). Projekt ten zakłada wprowadzenie preferencyjnych zasad amortyzacji, które polegać będą na możliwości jednorazowej amortyzacji wybranych nabywanych środków trwałych (maszyn lub urządzeń).

50% koszty uzyskania przychodu pod lupą fiskusa

23.12.2016

7 grudnia 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku oddalił skargę na interpretację indywidualną Ministra Finansów dotyczącą możliwości zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodu w związku z brakiem odpowiednich zapisów w umowie o pracę.

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zrezygnował z koncepcji podatku jednolitego

22.12.2016

Decyzja o rezygnacji podyktowana była w dużej mierze interesem przedsiębiorców i analizą potencjalnego wpływu rozwiązania na osoby prowadzące działalność gospodarczą.