Newsroom

Newsroom

Spotkajmy się na XXVI Forum Ekonomicznym w Krynicy

23.08.2016

Już 6 września rozpocznie się XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy – jedna z najważniejszych konferencji gospodarczych w Europie Środkowej. W wydarzeniu weźmie udział Paweł Tomczykowski, Partner Zarządzający i Prezes Zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski oraz Anna Turska, Wiceprezes Zarządu Ożóg Tomczykowski Sp. z o.o.

Projekt tzw. „małej ustawy o innowacyjności” przyjęty przez Radę Ministrów

17.08.2016

Rada Ministrów przyjęła 16 sierpnia br. projekt ustawy autorstwa Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący przepisów promujących innowacyjność w Polsce, tzw. „mała ustawę o innowacyjności”. Wśród ustaw, które mają być znowelizowane znajduje się między innymi Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz Ordynacja podatkowa. Projektowane zmiany mają zachęcić polskich podatników do podejmowania inwestycji w nowe technologie.

Drużyna Kancelarii Ożóg Tomczykowski pobiegnie w Warszawa Business Run

17.08.2016

Już w niedzielę 4 września silna drużyna Kancelarii Ożóg Tomczykowski pobiegnie ulicami Służewca Biznesowego w największym w Polsce charytatywnym biegu biznesowym w formie sztafety - Warszawa Business Run. Kapitanem będzie nasz Prezes i Partner Zarządzający – Paweł Tomczykowski.

Dziś wchodzi w życie tzw. pakiet paliwowy

01.08.2016

Dzisiaj wchodzi w życie ustawa z dnia 7 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2016 r. poz. 1052) wprowadzająca tzw. podatkowy pakiet paliwowy.

Parlament uchwalił tzw. Pakiet Paliwowy

11.07.2016

W parlamencie zakończono prace nad przepisami wprowadzającymi tzw. pakiet paliwowy. Ustawa ta ma na celu ukrócenie procederu wyłudzeń podatku od towarów i usług, opłaty zapasowej i obowiązku utrzymywania rezerw w obrocie paliwami ciekłymi.

Dziś wchodzi w życie JPK

01.07.2016

Z dniem 1 lipca 2016 r. wchodzi w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, która wprowadza do tej ustawy nowy art. 193a. Zmianę tę określa się mianem informatycznej rewolucji w zakresie przeprowadzania kontroli podatkowych u przedsiębiorców.

Organy kontroli skarbowej zwiększają liczbę kontroli w zakresie CIT i TP

23.06.2016

22 czerwca wiceminister finansów Wiesław Jasiński zapowiedział, że organy kontrolujące będą zwracały większą uwagę na podatek dochodowy od osób prawnych (CIT). Kontrole mają koncentrować się na dużych firmach, które przynoszą fiskusowi blisko 40% przychodów podatkowych z CIT.

Klauzula obejścia prawa podatkowego – publikacja nowelizacji Ordynacji podatkowej w Dzienniku Ustaw

14.06.2016

W dniu 14 czerwca br. w Dzienniku Ustaw opublikowana została ustawa nowelizująca Ordynację podatkową, wprowadzająca do krajowego porządku prawnego klauzulę obejścia prawa podatkowego. Oznacza to, że klauzula obejścia prawa podatkowego zacznie obowiązywać już od 15 lipca 2016 r.

Efektywność systemów wynagradzania w zakresie HR, PIT i ZUS - najnowsze trendy a często zmieniające się orzecznictwo

26.05.2016

Nasze spotkanie "Efektywność systemów wynagradzania w zakresie HR, PIT i ZUS" wzbudziło bardzo duże zainteresowanie dlatego postanowiliśmy zorganizować drugą edycję. Wszystkich chętnych zapraszamy do naszego biura 21 czerwca.

Nowa ustawa o farmach wiatrowych

23.05.2016

Sejm uchwalił 20 maja 2016 r. ustawę o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Ustawa w sposób znaczący wpłynie na wysokość podatku od nieruchomości, który może drastycznie wzrosnąć.

4 miejsce w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego Gazety Finansowej

17.05.2016

Nasza Kancelaria uzyskała 4 miejsce w kategorii Najlepsi doradcy podatkowi w Rankingu Gazety Finansowej. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami na stronie Gazety Finansowej!

Targi Praktyk i Pracy w BUW!

15.03.2016

Zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów do odwiedzenia naszego stoiska na trwających dziś i jutro Targach Praktyk i Pracy w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. https://targiprawnicze.pl/2016

Co nowego w podatkach w 2016 roku?

08.03.2016

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Podatki na śniadanie. Tym razem specjaliści z naszej kancelarii poruszą zagadnienia z zakresu podatku od nieruchomości, podatku dochodowego od osób fizycznych oraz planowania podatkowego.

Kontrole cen transferowych

06.02.2016

W komunikacie z dnia 5 lutego 2016 r. Ministerstwo precyzuje, że na celowniku fiskusa mają znaleźć się podmioty, które w ubiegłych latach nie zapłaciły w ogóle podatku dochodowego pomimo znacznej dynamiki przychodów.

Ceny transferowe w 2015 roku – podsumowanie najważniejszych zmian

11.01.2016

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem najważniejszych prac, jakie w 2015 roku były prowadzone w zakresie przepisów o cenach transferowych. Jak łatwo zaobserwować, prace te zmierzają do uszczelnienia systemu podatkowego. Ich celem jest ograniczenie podatnikom możliwości redystrybucji dochodu pomiędzy podmioty powiązane wyłącznie w celu osiągnięcia korzyści podatkowych.