Junior Associate (Praktyka prawa korporacyjnego)

Do zespołu PRAKTYKI PRAWA KORPORACYJNEGO poszukujemy kandydatów na stanowisko:

JUNIOR ASSOCIATE

OPIS STANOWISKA

Zarządzanie procesem doradztwa korporacyjnego w zakresie prawa handlowego ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia i funkcjonowania spółek i fundacji rodzinnych, a także prawa gospodarczego i cywilnego.

Zadania i projekty realizowane na tym stanowisku obejmują:

  • współudział w procesach reorganizacyjnych z udziałem spółek prawa handlowego (połączenie, przekształcenie, podział, likwidacja, umorzenie udziałów/akcji, aporty zorganizowanych części przedsiębiorstwa);
  • doradztwo przy zakładaniu spółek osobowych i kapitałowych, fundacji i stowarzyszeń, oddziałów i przedstawicielstw;
  • doradztwo przy zakładaniu fundacji rodzinnych;
  • obsługę zgromadzeń wspólników i akcjonariuszy, posiedzeń rad nadzorczych i zarządów, zmian statutów i umów spółek, regulaminów i zasad ładu korporacyjnego, zmian kapitałowych oraz obrotu udziałami i akcjami;
  • doradztwo w zakresie odpowiedzialności spółki i członków jej organów;
  • sporządzanie opinii prawnych i memorandów z zakresu prawa cywilnego i prawa spółek;
  • badania due diligence i audyty zgodności z zasadami ładu korporacyjnego;
  • sporządzanie dokumentacji na potrzeby postępowań rejestracyjnych m.in. przed Krajowym Rejestrem Sądowym,  Rejestrem Zastawów, Centralnym Rejestrem Beneficjentów Rzeczywistych; organami administracji publicznej;
  • wsparcie klientów w opiniowaniu i projektowaniu kontraktów handlowych;
  • utrzymywanie bezpośrednich kontaktów z Klientem;
  • wsparcie procesów ofertowych i business development.

Potrzebne umiejętności i kompetencje:

  • wykształcenie wyższe prawnicze;
  • mile widziane 1-2 lat doświadczenia w bieżącej obsłudze korporacyjnej spółek;
  • mile widziany status aplikanta;
  • mile widziane doświadczenie w pracy z klientem zagranicznym;
  • umiejętności komunikacyjne i interdyscyplinarne;
  • dobra organizacja pracy własnej;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie C1;
  • znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie na poziomie C1 będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • zatrudnienie w Kancelarii rozpoznawalnej na rynku;
  • atrakcyjne wynagrodzenie i system motywacyjny;
  • przestrzeń do „business development” i wsparcie w zakresie budowania marki osobistej;
  • dofinansowanie aplikacji, szkoleń, kursów i studiów podyplomowych;
  • opiekę medyczną w Medicover;
  • przyjazną atmosferę i środowisko pracy;
  • Home Office i elastyczny czas pracy;
  • taras i strefę relaksu;
  • parking rowerowy z bogatym zapleczem;
  • nowe biuro w dogodnej lokalizacji w centrum Warszawy.

Osoby spełniające powyższe kryteria prosimy o przesłanie życiorysu na adres:   rekrutacja@tomczykowscy.pl lub m.wisniewska@tomczykowscy.pl

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Zanim prześlesz nam swoje CV zapoznaj się z informacjami zawartymi w dokumencie „RODO w Rekrutacji” dostępnym pod adresem: https://www.tomczykowscy.pl/kariera. Prosimy abyś przekazywał nam wyłącznie dane wskazane w punkcie 3 tego dokumentu. W przypadku, w którym przesłana aplikacja będzie zawierać dodatkowe dane, ich przetwarzanie przez Administratora tj. Tomczykowski Tomczykowska Sp. z o.o., Tomczykowski i Wspólnicy Kancelarię Prawniczą spółkę komandytową oraz Kancelarię Tomczykowski Tomczykowska  Sp. z o.o. będzie oparte na Twojej zgodzie (tj. art. 6 ust. 1 lit. a) RODO), wyrażonej poprzez jednoznaczną czynność potwierdzającą, jaką jest przesłanie przez Ciebie dokumentów aplikacyjnych. Pamiętaj, iż wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdym momencie, co jednak pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej cofnięciem.

Skontaktuj się z nami

Małgorzata Wiśniewska

Dyrektor HR

Dyrektor HR

E: m.wisniewska@tomczykowscy.pl

T: 22 480 81 00

Zamknij