O nas
O nas / Nasz zespół / dr Agata Miętek

Liderzy Praktyk


dr Agata Miętek

dr Agata Miętek

Lider Praktyki Prawa Pracy

Jestem adwokatem, ekspertem w obszarze prawa pracy. Od ponad 9 lat wspieram polskich i zagranicznych przedsiębiorców w stosowaniu polskiego prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz prawa imigracyjnego. Mam bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców w obszarze indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Doradzam w restrukturyzacjach zatrudnienia obejmujących przejścia zakładów pracy oraz zwolnienia grupowe i likwidacje zakładów pracy. Doradzam klientom w zakresie legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców w Polsce, jak również delegowania obywateli polskich za granicę i obywateli państw trzecich do Polski. Reprezentuję klientów w postępowaniach sądowych, których przedmiotem są roszczenia wynikające ze stosunku pracy oraz w postępowaniach przeciwko ZUS.

Moją zawodową pasją jest dostarczanie rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby przedsiębiorców w sposób zapewniający efektywność i bezpieczeństwo. 

Od marca 2020 r. łączę pracę w Kancelarii z pracą adiunkta w Zakładzie Prawa Pracy w Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie wykładam prawo pracy, prawo ubezpieczeń społecznych i prawo imigracyjne. 

Jestem autorką publikacji z zakresu prawa pracy, w tym monografii pt. „Swoboda umów oraz jej ograniczenia przy kształtowaniu treści stosunku pracy” wydanej w 2019 r. nakładem wydawnictw C.H. Beck oraz współautorką komentarza do Kodeksu pracy wydanego w 2020 r. pod redakcją dziennika Rzeczpospolita. 

Kompetencje:

  • Doktor nauk prawnych – praca doktorska obroniona na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Uprawnienia adwokata (ukończyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie)
  • Adiunkt w Zakładzie Prawa Pracy w Akademii Leona Koźmińskiego
  • Język: angielski

Nagrody:

  • Trzecia nagroda w XXI edycji konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie w dziedzinie pracy i polityki społecznej przyznana w grudniu 2019 r. przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych
  • The Legal 500 EMEA 2019 – nagroda Recommended Lawyer: Employment

Kontakt

dr Agata Miętek

Lider Praktyki Prawa Pracy

E: a.mietek@ozogtomczykowski.pl

T: + 48 22 480 81 00; 506385156

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon