O nas
O nas / Nasz zespół / Patrycja Zdanowicz-Pastuszak

SENIOR ASSOCIATES


Patrycja Zdanowicz-Pastuszak

Patrycja Zdanowicz-Pastuszak

Senior Associate

Jestem radcą prawnym i doradcą podatkowym, który specjalizuje się w doradztwie prawno-podatkowym tak Klientów polskich, jak i zagranicznych. Reprezentuję Klientów w postępowaniach przed organami skarbowymi i sądami administracyjnymi.

Od ponad 8 lat świadczę usługi doradztwa podatkowego. Specjalizuję się w doradztwie podatkowym przy transakcjach restrukturyzacyjnych, obejmujących w szczególności przejęcia, połączenia, podziały spółek, wnoszenie wkładów zarówno pieniężnych, jak i niepieniężnych (aportów) do spółek handlowych oraz międzynarodowym prawie podatkowym. Przeprowadzam projekty typu due diligence. Zajmuję się również bieżącym doradztwem w zakresie podatku CIT, PIT, VAT oraz PCC. W moim spektrum zainteresowań znajdują się również przepisy dotyczące postępowania podatkowego, kontroli podatkowych a także celno-skarbowych. Posiadam doświadczenie w obsłudze firm z różnych branż m.in.: rolnej, garbarskiej, odzieżowej, budowlanej, nieruchomościowej oraz finansowej. Jestem autorką artykułów oraz publikacji z zakresu prawa podatkowego.

Kompetencje:

  • Radca Prawny wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie;
  • Doradca Podatkowy wpisany na listę doradców podatkowych w Krajowej Izbie Doradców Podatkowych w Warszawie;
  • Wykładowca przedmiotu International Taxation na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Absolwentka Podyplomowych Studiów Podatków i Prawa Podatkowego w Warszawie;
  • Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie;
  • Języki obce: biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (poziom C1, ang. advanced), język niemiecki na poziomie średniozaawansowanym (niem. Mittelstufe 2);
  • Ukończony kurs Terminology & Communication Skills w Szkole Sawicki LLB, poziom zaawansowany.