O nas
O nas / Nasz zespół / Katarzyna Karpiuk

SENIOR ASSOCIATES


katarzyna-karpiuk-senior-associates-ozogtomczykowski.pl

Katarzyna Karpiuk

Senior Associate

Jestem Radcą Prawnym z 11-letnim doświadczeniem. Specjalizuję się w zagadnieniach prawa cywilnego oraz prawa spółek, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki planowania sukcesyjnego. Zajmuję się doradztwem zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych, prowadząc ich obsługę korporacyjną, a także doradzając w kwestiach związanych z projektami restrukturyzacyjnymi, zmianami kapitałowymi oraz właścicielskimi oraz w procesach transakcyjnych. Posiadam doświadczenie w obsłudze organów spółek akcyjnych oraz w przygotowaniu prospektów emisyjnych spółek. Doradzam także klientom w postępowaniach toczących się przed Komisją Nadzoru Finansowego.

Współpracując ze środowiskiem firm rodzinnych, na bieżącą reaguję na potrzeby biznesowe właścicieli, w szczególności doradzając im w kwestiach dotyczących planowania skuteczniej i bezpiecznej sukcesji międzypokoleniowej. Doświadczenie zdobywałam w kancelariach w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych, a także jako in-house lawyer, zajmując się bieżącą obsługą prawną i korporacyjną podmiotów oraz doradzając, m.in.: w negocjacjach wielomilionowych kontraktów z udziałem podmiotów zagranicznych, w tym dotyczących zakupu floty samolotów pasażerskich oraz samolotów typu business jet. Jestem autorką licznych artykułów oraz publikacji z zakresu sukcesji.


Kompetencje:

  • Radca prawny (ukończona aplikacja radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku)
  • Absolwentka Wydziału Prawa I Administracj  Uniwersytetu Gdański
  • Absolwentka Chicago-Kent College of Law, Illinois Institute of Technology, (LL.M. in Comparative and International Law with Honors – ze specjalizacją w Corporate Finance oraz International Business Transactions)
  • Akademia Spółek SGH w Warszawie;
  • Ekspertka BCC ds. prawa cywilnego, sukcesji, prawa spółek i doradztwa korporacyjnego
  • Autorka projektu ustawy o fundacji rodzinnej przygotowanego we współpracy ze środowiskiem firm rodzinnych w Polsce;
  • Prelegentka i ekspert na ogólnopolskich kongresach;
  • Języki: angielski.

Nagrody i publikacje:

  • Międzynarodowy Przewodnik w zakresie „Private client” – ICLG Private Client 2019.

Kontakt

Katarzyna Karpiuk

Senior Associate

E: k.karpiuk@ozogtomczykowski.pl

T: + 48 22 480 81 00; +48 885 505 408

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon