O nas
O nas / Nasz zespół / Sylwia Staleńczyk–Janc

SENIOR ASSOCIATES


Sylwia  Staleńczyk–Janc

Sylwia Staleńczyk–Janc

Senior Associate

Jestem Radcą Prawnym, od 10 lat reprezentuję klientów korporacyjnych, ich wspólników oraz zarządy, w transakcjach, negocjacjach, sporach oraz codziennej działalności biznesowej. Specjalizuję się w obsłudze transakcji M&A, doradzam stronom transakcji na wszystkich etapach procesu transakcyjnego, prowadzę analizy due diligence, przygotowuję i negocjuję dokumentację transakcyjną. Moje doświadczenie obejmuje zarówno transakcje realizowane w formule asset deal, jak i share deal, a także inwestycje realizowane poprzez emisję nowych praw udziałowych, w tym transakcji pakietowych, z którymi związana jest konieczność dalszej współpracy inwestora oraz dotychczasowych wspólników. Doradzałam w transakcjach dotyczących różnych sektorów gospodarki, w tym ochrony zdrowia, IT&C, FMCG, transportu, produkcji gier wideo i wielu innych. Reprezentowałam zarówno stronę sprzedającą, jak i kupującą.

Posiadam bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów arbitrażowych oraz sądowych, w tym w zakresie karnego procesu gospodarczego oraz procesów prawa handlowego. Reprezentuję klientów m.in. w sporach korporacyjnych, wielowątkowych procesach cywilnych oraz sporach na gruncie naruszenia praw własności intelektualnej.    

Moja praktyka obejmuje również przygotowywanie i negocjowanie umów wdrożeniowych, licencyjnych, umów dotyczących przeniesienia majątkowych praw autorskich, umów dotyczących przeniesienia praw do znaków towarowych i innych praw własności przemysłowej. Prowadzę audyty w zakresie praw własności intelektualnej i prawidłowego zabezpieczania tajemnic przedsiębiorstwa. Doradzam i prowadzę procesy rejestracji znaków towarowych i wzorów przemysłowych na gruncie przepisów krajowych, unijnych i międzynarodowych.
            
Kompetencje:

  • Radca Prawny, Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie,
  • Absolwent Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytet Warszawski,
  • Absolwent Studiów Podyplomowych „Prawo Własności Intelektualnej”, Uniwersytet Jagielloński,
  • Stypendium Erasmus, Wydział Prawa, Universita degli studi di Milano,
  • Języki: angielski, włoski

Aktualności


Kontakt

Sylwia Staleńczyk–Janc

Senior Associate

E: s.stalenczyk-janc@ozogtomczykowski.pl

T: +48 22 480 81 00

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon