Publikacje
Newsroom / Publikacje / ICLG Private Client i polska perspektywa oczami ekspertów Kancelarii Ożóg Tomczykowski

ICLG Private Client i polska perspektywa oczami ekspertów Kancelarii Ożóg Tomczykowski


20.01.2021

ICLG Private Client i polska perspektywa oczami ekspertów Kancelarii Ożóg Tomczykowski

Miło nam poinformować, że właśnie ukazał się przewodnik International Comparative Legal GuidesPrivate Client 2021, w którym już po raz trzeci, rozdział poświęcony Polsce i obowiązującym w niej regulacjom prawnym i podatkowym, napisali eksperci Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

ICLG Private Client to przewodnik wyjaśniający zagadnienia prawne i podatkowe, nurtujące  Klientów prywatnych, rozważających inwestowanie bądź życie poza granicami własnego kraju. Nasz rozdział poświęcony polskiej jurysdykcji ukazał się w dziesiątej, jubileuszowej edycji przewodnika ICLG Private Client 2021. Jego autorami są eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obszarze Private Client i sukcesji – Paweł Tomczykowski, Partner Zarządzający w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, który pochylił się nad tematami podatkowymi oraz Katarzyna Karpiuk, Senior Associate, która odpowiedziała na pytania dotyczące obszaru prawnego.

Przewodnik ICLG Private Client jest skierowany do osób prywatnych,  właścicieli firm, inwestorów, osób dysponujących określonym majątkiem, które zainteresowane są inwestowaniem, życiem bądź ochroną majątku i rodziny na terenie innych krajów. ICLG Private Client pokrywa najistotniejsze kwestie prawne dotyczące Klientów prywatnych, w tym m.in.: zagadnienia z zakresu  planowania podatkowego, kwestie podatkowe dotyczące inwestycji, planowanie sukcesji z uwzględnieniem kwestii spadkowych, w tym roszczeń zachowkowych, trusty i fundacje, kwestie imigracyjne i umowy podatkowe w 26 jurysdykcjach. Rozdziały dotyczące poszczególnych jurysdykcji zostały opracowane przez renomowane kancelarie prawno-podatkowe, liderów w dziedzinie Private Client, w przystępnej   formie pytań i  odpowiedzi na najbardziej nurtujące Klientów pytania. Dzięki temu, każdy inwestor może w łatwy sposób porównać obowiązujące regulacje prawne i podatkowe w krajach, które ocenia jako najciekawsze pod kątem swojej indywidualnej sytuacji biznesowej i rodzinnej.

Serdecznie zapraszamy do lektury rozdziału poświęconego Polsce, który jest dostępny tutaj.