Publikacje
Newsroom / Publikacje / ZUS I KAS UDERZA W WYNAGRODZENIA

ZUS I KAS UDERZA W WYNAGRODZENIA


26.06.2017

ZUS I KAS UDERZA W WYNAGRODZENIA

Informacje o nasilonych kontrolach organów podatkowych, ZUS czy PIP, to nie tylko doniesienia medialne, ale rzeczywistość. Liczba przeprowadzanych kontroli drastycznie wzrasta. Ich celem jest wykrycie jak największej liczby naruszeń i nieprawidłowości, co z kolei ma prowadzić do zwiększenia wpływów do budżetu państwa. Niepokojące jest przy tym to, iż organy zmieniają podejście do kwestii, które do tej pory nie budziły ich szczególnych zastrzeżeń. Oznacza to, że wcześniej akceptowane rozwiązania, obecnie mogą być kwestionowane w toku kontroli.  

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy zaniepokojeni wzmożonymi kontrolami, coraz częściej zwracają się do nas o pomoc w uniknięciu ryzyk czy też o wsparcie w już prowadzonych kontrolach, przygotowaliśmy kompendium wiedzy w zakresie kontroli prowadzonych przez organy podatkowe oraz ZUS w obszarze systemów wynagradzania. W przewodniku:

  • omawiamy obszary narażone na szczególne ryzyko kontroli, wskazując działania, które mogą Państwo podjąć w celu zachowania najwyższego poziomu bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu efektywności podatkowej i ubezpieczeniowej istniejących rozwiązań,
  • dzielimy się z Państwem doświadczeniami dotyczącymi przebiegu kontroli oraz podpowiadamy, w jaki sposób się do niej przygotować.

Zapraszamy do lektury.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon