O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Czy od 1 stycznia 2021 spółki komandytowe będą płacić CIT?

Czy od 1 stycznia 2021 spółki komandytowe będą płacić CIT?


18 listopada 2020 | Podatki

Mimo apelu organizacji biznesowych i głośnego sprzeciwu przedsiębiorców, Sejm uchwalił ustawę nakładającą podatek CIT na spółki komandytowe. Rozmowa Anny Turskiej-Tomczykowskiej, Wiceprezes Zarządu Kancelarii Ożóg Tomczykowski z MarketNews24.pl.

„28 października Sejm przegłosował projekt ustawy wprowadzający podwójne opodatkowanie spółek komandytowych, które ma obowiązywać od początku przyszłego roku. Następnego dnia projekt został przekazany do Senatu, który ma 30 dni na zajęcie stanowiska. Ustawa może wrócić do Sejmu 29 listopada, a wówczas najbliższe tej dacie jego posiedzenie jest zaplanowane na 9 i 10 grudnia.

– Zgodnie z obowiązującym od połowy lat 90-tych orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, jakiekolwiek zmiany w prawie podatkowym nakładające dodatkowe obowiązki na podatników, powinny być ogłoszone w Dzienniku Ustaw co najmniej na 30 dni przed zakończeniem roku tj. do 30 listopada. – mówi w rozmowie z MarketNews24 Anna Turska-Tomczykowska, doradca podatkowy, wiceprezes zarządu w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.”

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy na portalu MarketNews24.pl.

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Stałe doradztwo podatkowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.