O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Nowe zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego od 2018 r.

Nowe zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego od 2018 r.


8 stycznia 2018 |

7 stycznia 2018 r., na stronie rzeczpospolita.pl, ukazał się artykuł Jacka Matarewicza, adwokata i doradcy podatkowego w Kancelarii Oźóg Tomczykowski, pt. "Nowe zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego od 2018 r."

"Rozpoczynający się rok przyniesie sporo zmian w podatku akcyzowym. Niektóre już zostały uchwalone i weszły w życie, część z nich zapewne zacznie obowiązywać w najbliższych miesiącach.

Ustawa z 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz ustawy o organizacji niektórych rynków rolnych (dalej: ustawa z 27 października 2017 r.) wprowadza dość istotne ułatwienia dla przedsiębiorców obracających suszem tytoniowym. Ułatwienia w obrocie suszem tytoniowym Nie można nie zauważyć, że sam ustawodawca przyznaje się, iż wprowadzane wcześniej zmiany uszczelniające zasady rozliczania akcyzy od suszu tytoniowego znacznie wydrenowały branżę. Chodzi przede wszystkim o ustawę 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2015 r. poz. 1479 ze zm.), która m.in. wprowadziła obowiązek składania zabezpieczeń akcyzowych przez pośredniczące podmioty tytoniowe..."

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie rzeczpospolita.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Podatek VAT

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon