O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Ordynacja podatkowa na nowe czasy

Ordynacja podatkowa na nowe czasy


30 listopada 2017 |

30 listopada na portalu podatki.abc.pl ukazał się artykuł Macieja Zborowskiego, adwokata i doradcy podatkowego w Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych pt. "Ordynacja podatkowa na nowe czasy".

"Projekt Ordynacji redefiniuje relacje podatników i skarbówki, wychodząc naprzeciw potrzebie „zapewnienia nowoczesnego i przyjaznego wykonywania obowiązków podatkowych i celnych, a także efektywnego poboru danin publicznych”.

Komisja Kodyfikacyjna Ogólnego Prawa Podatkowego udostępniła efekt swoich prac w postaci projektu nowej Ordynacji podatkowej. Od 1 stycznia 2019 r. miałby on zastąpić obecnie obowiązującą Ordynację podatkową z 1997 r. Projekt tworzy płaszczyznę prawną dla nowego otwarcia w relacjach na linii podatnicy – fiskus. O ile bowiem obecnie podatnik jest często stawiany w roli petenta a organ podatkowy srogiego kontrolera, o tyle proponowane rozwiązania mogą sprzyjać budowaniu modelu współpracy i zaufania między podatnikami a skarbówką. Tylko natomiast w taki sposób przytoczona na wstępie misja zaczerpnięta z ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej, będzie miała szansę stać się rzeczywistością."

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu na stronie podatki.abc.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Podatek VAT
Postępowania podatkowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.