O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Ostrzeżenia ministra finansów wskazówką dla podatnika?

Ostrzeżenia ministra finansów wskazówką dla podatnika?


13 grudnia 2017 | Podatki

13 grudnia na portalu podatki.abc.pl ukazał się komentarz Macieja Zborowskiego, adwokata i doradcy podatkowego w Zespole Postępowań Podatkowych i Sądowych, do artykułu Krzysztofa Koślickiego pt. "Ostrzeżenia ministra finansów wskazówką dla podatnika?".

"Resort finansów od jakiegoś czasu publikuje ostrzeżenia i wyjaśnienia podatkowe. Informuje w nich o najczęstszych błędach w rozliczeniach, ale również ostrzega, które działania mogą być potraktowane jako agresywna optymalizacja. Dokumenty nie mają jednak żadnej mocy prawnej.

Dotychczas minister finansów wydał kilkanaście ostrzeżeń i wyjaśnień. Wydane dokumenty dotyczyły kwestii związanych m.in. z: nadużywaniem zwolnienia podatkowego dla dywidend, nieprawidłowego określania podstawy opodatkowania VAT dla towarów sprzedawanych w formie zestawów, wykorzystywania znaków towarowych i funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Resort ostrzegał również przed wykorzystaniem spółek zagranicznych i tzw. miejsca zarządu spółki oraz optymalizacją podatkową w ramach podatkowych grup kapitałowych."

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie podatki.abc.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.