O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Skarbówka gra coraz agresywniej. Urzędnicy czują, że mogą więcej. Dochodzi do spięć z firmami

Skarbówka gra coraz agresywniej. Urzędnicy czują, że mogą więcej. Dochodzi do spięć z firmami


26 kwietnia 2018 | Podatki

26 kwietnia w dzienniku Gazeta Wyborcza, ukazał się komentarz Pawła Stańczyka, Lidera Praktyki Planowania Podatkowego w kancelarii Ożóg Tomczykowski, do artykułu Piotra Miączyńskiego pt. "Skarbówka gra coraz agresywniej. Urzędnicy czują, że mogą więcej. Dochodzi do spięć z firmami."

"Biuro podatkowe: "Osoby przychodzące na kontrole zrobiły się bezczelne, nie zwracają uwagi na żadne argumenty, nie liczą się z niczym, na wszystko odpowiadają prosto: trzeba płacić. Widać, że poczuli, że mogą więcej."

Z jednej strony PiS obniża i zapowiada obniżki CIT. Dla małych i średnich firm stawka spadnie z obecnych 15 proc. do 9 proc.

Z drugiej - szukając pieniędzy na społeczne projekty, rząd dociska przedsiębiorców coraz silniej. Biuro podatkowe: „Osoby przychodzące na kontrole zrobiły się bezczelne, nie zwracają uwagi na żadne argumenty, nie liczą się z niczym, na wszystko odpowiadają prosto: trzeba płacić. Widać, że poczuli, że mogą więcej.”

Skarbówka jak w "Raporcie mniejszości"

„Na poziomie centralnym utworzono komórki analityczne dedykowane przestępstwom VAT i nieprawidłowościom CIT. Wytypowano do kontroli 120 podmiotów stosujących nieuprawnioną optymalizację podatkową. Do kontroli skierowano 83 podmioty. Szacowana kwota uszczupleń to 862 mln zł”...".

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem na stronie wyborcza.biz

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Planowanie podatkowe

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon