O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Złe prawo nie może funkcjonować dobrze - wywiad z dr Ireną Ożóg

Złe prawo nie może funkcjonować dobrze - wywiad z dr Ireną Ożóg


28 grudnia 2017 | Podatki Prawo

28 grudnia 2017 r. na stronie podatki.abc.pl ukazał się wywiad z dr Ireną Ożóg, doradcą podatkowym i partnerem zarządzającym w Kancelarii Ożóg Tomczykowski, który przeprowadził Krzysztof Koślicki.

"Eksperci wskazują bardzo często na niekonstytucyjność przepisów, a one i tak wchodzą w życie. Nie da się stworzyć dobrego prawa, jeśli proces legislacyjny trwa parę godzin, albo jeśli pomija się procedury uzgodnieniowe. Jeśli przepisy są niskiej jakości, to nie mogą one dobrze funkcjonować. Muszą powodować luki, niejasności i potrzebę interpretacji – mówi Krzysztofowi Koślickiemu dr Irena Ożóg, partner zarządzający w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

Jak to jest prowadzić biznes w Polsce, być podatnikiem? Czy prawo podatkowe ułatwia prowadzenie działalności, czy może jednak utrudnia?

Ocena jest bardzo trudna. Wszystko zależy od skali i rodzaju biznesu. Mały biznes musi znać mniej przepisów. Wystarczy zwykle, że ograniczy się do czerpania wiedzy ze strony internetowej ministerstwa finansów, z publikacji podatkowych, czy z informacji uzyskanych w swoim urzędzie skarbowym. I dobrze. Biznes służy przecież zarabianiu pieniędzy. Podatki płaci się niejako przy okazji, jako następstwo prowadzenia biznesu...".

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem na stronie podatki.abc.pl.

Zobacz naszą ofertę w obszarze:

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon