O&T w Mediach
Newsroom / O&T w Mediach / Zwolnienie z czynszu najmu, dzierżawy oraz opłat za użytkowanie wieczyste

Zwolnienie z czynszu najmu, dzierżawy oraz opłat za użytkowanie wieczyste


13 lipca 2020 | Prawo

Najemcy, którzy wykorzystują nieruchomość należącą do Skarbu Państwa do prowadzenia działalności gospodarczej, będą mogli skorzystać ze zwolnienia z czynszu najmu i dzierżawy oraz opłaty za użytkowanie wieczyste. Nowe przepisy wprowadziła Tarcza Antykryzysowa 4.0. Rozmowa MarketNews24.pl z Moniką Wystrychowską-Zawiślak, Senior Associate w Kancelarii Ożóg Tomczykowski.

"Ze zwolnienia skorzystać będą mogli przedsiębiorcy, organizacje pożytku publicznego oraz państwowe osoby prawne, u których wystąpił spadek obrotów gospodarczych w następstwie epidemii. Zwolnienie dotyczy należności z tytułu umów najmu, dzierżawy lub użytkowania zawartych w okresie poprzedzającym wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii z powodu COVID-19.

Ustawa wprowadziła możliwość podjęcia przez organ jednostki samorządu terytorialnego uchwał przewidujących niepobieranie czynszu od najmu i dzierżawy oraz opłaty z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste, a także uchwał o pomniejszeniu opłat z tytułu użytkowania wieczystego. Dotyczy to nieruchomości, które należą do jednostki samorządu terytorialnego. - mówi w rozmowie z MarketNews24 Monika Wystrychowska-Zawiślak, radca prawny w Kancelarii Ożóg Tomczykowski."

Materiał filmowy jest dostępny na stronie forsal.pl

Zobacz naszą ofertę w obszarze:
Nieruchomości

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać kolejne wydania aktualności podatkowych, prosimy zapisać się na nasz newsletter.

Elva dressed as a fairy Facebook icon LinkedIn icon